تحولات هفته اخیر افغانستان ۲۸ شهریور ۹۷

چهارشنبه ۲۸ شهریور ۹۷ - ۱۵:۲۲
https://iswnews.com/?p=14510

تداوم اشغالگری ناتو و داعش پروری گلبدین حکمتیار تا شکسته شدن قلب اشرف غنی!


۱- کابل:

با گذشت هفده سال از حمله آمریکا و متحدینش به افغانستان، سازمان ناتو در نظر دارد تا یک مرکز فرماندهی بزرگ یک هکتاری در کابل، پایتخت افغانستان ایجاد کند.


۲- فراه:

مسئولان محلی در استان فراه می‌گویند که در نتیجه حمله گروه طالبان بر پاسگاه‌های پلیس در فراه (هم‌مرز با ایران) بیش از ۳۵ تن از سربازان ارتش افغانستان به شهادت رسیدند. همچنین در درگیری های جداگانه در استان های بلخ – بادغیس – میدان وردک – سمنگان بیش از ۵۰ نفر سرباز ارتش، براساس آمار رسمی به شهادت رسیدند. (آمار غیر رسمی و اعلام نشده تعداد شهدا بیش از این مقدار است.)


۳- داعش پروری گلبدین حکمتیار

منابع محلی افغانستان در اظهارنظرهایی بیان کرده اند که حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار، در استان کنر (شرق افغانستان)، اعضای گروه داعش را آموزش نظامی می‌دهد. گلبدین حکمتیار با نام صلح و با کمک آمریکا و اشرف غنی (رئیس جمهور پشتون تبار افغانستان)، نامش از فهرست تروریستی خارج و هم اکنون اعضای حزب او در بدنه ارتش و دولت افغانستان نفوذ زیادی پیدا کرده اند.


۴- درگیری شدید نیروهای امنیتی و طالبان در اطراف شهر سرپل

سخنگوی استانداری سرپل تائید کرده است که طالبان از سه جهت به شهر سرپل حمله کردند و تا حدود دو کیلومتری ساختمان استانداری رسیده‌اند. گفته می شود بر اثر حملات پیاپی طالبان به استان سرپل تعدادی زیادی از سربازان ارتش شهید شده‌اند و اگر دولت همچنان به وضع این استان بی توجه باشد، احتمال سقوط مرکز استان سرپل وجود دارد. سرپل به علت بافت جمعیتی اکثرا شیعه نشین و با وجود نبود امکانات کافی و بی‌توجهی دولت، همچنان در برابر طالبان مقاومت می‌کنند.


۵- تلفات طالبان قلب رئیس جمهور افغانستان را می‌شکند!

اشرف غنی در مصاحبه ای با وایس نیوز که بازتاب زیادی در افغانستان داشت گفت: سخت ترین زمان برای او، دیدن آمارهای تلفات طالبان است که سخت قلب او را می شکند.

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ] [maxbutton id=”6″ ]

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  سلام. رئیس جمهور افغانستان مگر چگونه انتخاب میشه؟ با رای ملت مگه نیست؟ پشتونها چند درصد جمعیت افغانستان را تشکیل می‌دهند؟؟

  1. مهراب گفت:

   سلام انتخابات گذشته افغانستان از بحث برانگیز ترین انتخاباتهای دوره معاصر بود و در نهایت با داخل خارجیها بخصوص آمریکا تقسیم قدرت شد.
   آمارها در خصوص جمعیت افغانستان دقیق نیست و آنچه تابحال در آمارها ذکر شده ۴۰ درصد جمعیت افغانستان را پشتونها تشکیل می‌دهند.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام