تحولات افغانستان ۲۰ آبان ۹۷؛ سقوط مالستان

دوشنبه ۲۱ آبان ۹۷ - ۰۱:۴۵
https://iswnews.com/?p=15591

آخرین اخبار از وضعیت بحرانی غزنی و ارزگان


۱- غزنی:

براساس اظهارات رسانه های داخلی افغانستان؛ در آخرین اخبار از نبرد جاغوری، ۲۵ سرباز ارتش به دست طالبان، شهید شده اند. هم‌اکنون جنگ بین نیروهای مردمی و طالبان سنگین جریان دارد .
شهرستان جاغوری از مناطق شیعه نشین استان غزنی افغانستان می‌باشد.
جوانان و مردم جاغوری در حال اعزام به جبهه های جنگ با طالبان هستند، اما طالبان به علت مجهز بودن به دوربین های دید در شب و خودروهای زرهی، در حال پیشروی هر چند اندک هستند؛ و در مقابل نیروهای مردمی فاقد سلاح های ضد زره و حتی دچار کمبود شدید اسلحه های سبک می‌باشند.
همچنان خبری از کمک‌های دولتی در میان نیست.

۲-
حوالی دیشب نیروهای طالبان چند روز پس از تصرف کامل منطقه شیعه نشین خاص ارزگان (که موجب شهادت بیش از ۵۰ نفر از مردم شد)، بسمت شمال و شهرستان مالستان حملات گسترده ای را ترتیب دادند و موفق شدند تا نزدیکی ساختمان فرمانداری پیشروی داشته باشند، که در کمین نیروهای مردمی گرفتار شده و بیش از ۴۰ نفر از آنان به هلاکت رسیدند. اما طالبان با ارسال تجهیزات گسترده و اعزام نیروهای سرخ ( نیروهای ویژه طالبان) و خیانت یا تسامح برخی از نیروهای دولتی موفق شدند تا درگیری ها را به مرکز فرمانداری برسانند و هم اکنون درگیری ها در اطراف ساختمان فرمانداری در جریان است. همچنین اعضای شورای ولایتی استان غزنی با انتشار بیانیه ای تاکید کردند که شهرستان مالستان در آستانه یک فاجعه است، اشرف غنی و سران خائن حکومت را از خواب بیدار کنید!

۳- کابل:
تجمع مردم معترض کابل در غرب این شهر در خصوص حملات اخیر طالبان به غزنی و ارزگان
مردم معترض از غرب کابل به سمت ارگ ریاست جمهوری در حرکت اند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام