گفت‌وگو با دکتر شاه‌جهان در مورد جنگ جاغوری و مالستان ؛ افغانستان

جمعه ۲۵ آبان ۹۷ - ۱۷:۱۷
https://iswnews.com/?p=15743

دکتر شاه جهان نماینده فرستاده دولت مرکزی برای ارزیابی منطقه و پشتیبانی با تعدادی از نیروهای اردوی ملی به جاغوری فرستاده شده است.   شاه‌جهان که از دوشنبه هفته جاری به این‌سو برای انسجام نیروهای مردمی و سربازان امنیتی به جاغوری رفته است،‌ می‌گوید که جنگ جاغوری و مالستان تا ۲۴ ساعت دیگر تغییر می‌کند […]

دکتر شاه جهان نماینده فرستاده دولت مرکزی برای ارزیابی منطقه و پشتیبانی با تعدادی از نیروهای اردوی ملی به جاغوری فرستاده شده است.

 

شاه‌جهان که از دوشنبه هفته جاری به این‌سو برای انسجام نیروهای مردمی و سربازان امنیتی به جاغوری رفته است،‌ می‌گوید که جنگ جاغوری و مالستان تا ۲۴ ساعت دیگر تغییر می‌کند و طالبان «گوش‌مالی» می‌شود تا دیگر جرئت حمله به این مناطق را پیدا نکنند.

 

شاه‌جهان امروز در صحبت با خبرگزاری افق گفت که نیروهای کمکی به زودی به ساحه می‌رسند و عملیات برای پاکسازی جاغوری آغاز می‌شود. وی افزود دلیل تاخیر در راه‌اندازی عملیات، «حرکت با تدبیر» است و نمی‌خواهیم با حرکت حساب ناشده روحیه طالبان را افزایش بدهیم.

 

والی پیشین میدان وردک گفت که در جنگ جاغوری پنجابی‌ها و ازبکستانی‌ها نیز حضور دارند و تجهیزات پیش رفته چون دوربین شب‌بین و سلاح‌های لیزر در اختیار دارند.

 

آقای شاه‌جهان گفت بر اساس آمارهای که نزد آنان ثبت است،‌ تاکنون در جاغوری ۷۰ تن که اکثریت آنان غیرنظامیان اند کشته شده و در مالستان هم ۲۰ تن کشته و زخمی شده‌اند.

وی افزود در جریان این جنگ صدها خانواده بیجا شده که از برخی ساحات جاغوری بیش از ۷۰ درصد مردم مجبور به ترک خانه‌های شان شده‌اند. وی شایعات در مورد اجازه ندادن عملیات به نیروهای امنیتی را رد کرد و گفت کسی که فرماندهی نیروهای امنیتی را دارد،‌ باید تمامی جوانب را بسنجد و بعد وارد عملیات شود تا جواب عواقب کارش را بتواند بدهد.

 

منبع

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام