فرمانده علی پور آزاد شد ؛ افغانستان

دوشنبه 5 آذر 97 - 21:10
https://iswnews.com/?p=15972

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” تظاهرات گسترده در مناطق مختلف افغانستان برای آزاد فرمانده علی پور منجر به آزادی علی پور شد.

پس از بازداشت فرمانده محبوب مردمی یعنی فرمانده علی پور معروف به شمشیر، اعتراضات گسترده ای در مناطق مختلف افغانستان صورت پذیرفت.

 

لازم به ذکر است تظاهرات مردمی در برخی از نقاط مانند کابل، بامیان و دایکندی به خشونت کشیده و تعدادی از مردم شهید و زخمی شدند.

در خصوص آمار تلفات اطلاعات دقیقی در دسترس نیست اما بر اساس اطلاعات موجود و منابع معتبر، دستکم ۱۵ نفر از مردم در جریان این اعتراضات به شهادت رسیدند و تعداد زیاد دیگری نیز زخمی شدند.

از سوی دیگر وزارت داخله افغانستان اعلام کرد که نیروهای پلیس از سلاح علیه مردم استفاده نکرده است…

 

در ادامه و با افزایش فشار مردم بر حکومت مرکزی مبنی بر آزادسازی فرمانده علی پور، غروب امروز ویس احمد برمک وزیر داخله افغانستان اعلام کرد که آقای علی پور بر اساس قانون و با ضمانت و به درخواست بزرگان آزاد شده است.

وی همچنین از مردم خواست تا به خانه های خود بازگردند.

 

بر اساس آخرین اطلاعات فرمانده علی پور آزاد شده و در دفتر معاونت دوم ریاست جمهوری با جمعی از بزرگان و نمایندگان مردم دیدار کرد.

 

شایان ذکر است در تیرماه سال جاری نیز نظام‌الدین قیصاری نماینده ارشد ژنرال عبدالرشید دوستم در استان فاریاب توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد.

دستگیری این فرمانده نیز باعث بوجود آمدن اعتراضات گسترده در افغانستان شد.

امروز عبدالرشید دوستم بنیان گذار حزب جنبش ملی اسلامی افغانستان و معاون اول ریاست جمهوری در رابطه با دستگیری فرمانده علی پور و قیصاری اعلامیه ای صادر کرده و خواستار آزادی این دو فرمانده ی محبوب مردمی شده بود.

در حال حاضر اطلاعات دقیقی از وضعیت نظام‌الدین قیصاری در دسترس نیست.

 


خبر دستگیری فرمانده قیصاری:

دستگیری «نظام‌الدین قیصاری» نماینده ارشد ژنرال عبدالرشید دوستم در استان فاریاب ؛ تظاهرات مردم استان فاریاب ؛ هشدار رهبر حزب وحدت اسلامی به اشرف غنی


 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام