تصاویر ماهواره ای از هجین و جولان انواع پرنده های آمریکایی

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
پنجشنبه 15 آذر 97 - 19:52
https://iswnews.com/?p=16195

به تازگی تصاویر ماهواره ای از منطقه هجین منتشر شده است که در آن به خوبی انواع پرنده های تهاجمی و شناسایی آمریکایی بر فراز منطقه نمایان است.

تصویر زیر در ۲۲ آبان ۹۷ (۱۳nov18) ثبت شده است؛ در این تصویر چهار پهپاد تهاجمی MQ-9 Reaper، یک فروند هواپیمای U-28A اطلاعاتی، نظارتی و شناسایی(ISR) نیروهای عملیات ویژه و دو فروند هواپیمای چند منظوره ی C12 آمریکایی قابل مشاهده است.

۲۲ آبان ۹۷

تصویر زیر در ۲۷ آبان ۹۷ (۲۷nov18) ثبت شده است؛ در این تصویر هفت پهپاد تهاجمی MQ-9 Reaper، دو پهپاد MQ-1 Predator، یک فروند هواپیمای چند منظوره ی C12، یک بمب افکن سنگین B1 و دو فروند جنگنده F-15 آمریکایی قابل مشاهده است.

۲۷ آبان ۹۷

نکته قابل توجه آن است که این تصاویر از جمع آوری چند عکس در چند زمان مختلف نیست؛ بلکه تمام این پرنده ها در یک لحظه ثبت شده است.

هرچند که حضور چندین جنگنده و پهپاد آمریکایی در آن واحد بروی یک منطقه نظامی و عملیاتی مانند هجین موضوع بسیار عجیبی نیست؛ اما اطلاعات موجود در تصاویر دارای نکاتی است که آن را برای بعضی از بررسی های نظامی مهم و قابل توجه می کند و البته هدف از این متن بررسی این موارد نیست…

در هر صورت اشراف اطلاعاتی و نظامی کامل آمریکا بر روی منطقه کوچکی مانند هجین در مقایسه با شکست های اخیر نیروهای تحت حمایتش یعنی نیروهای دموکراتیک سوریه از تروریست های داعش در این منطقه امری غیر معمول و غیر معقول است و سوال های بسیاری را در ذهن مخاطبان ایجاد می کند.

آیا شکست SDF با توجه به چنین اشراف عملیاتی و اطلاعاتی ممکن است؟!
آیا پاکسازی منطقه کوچکی مانند هجین با چنین تاخیر بزرگی از سوی آمریکا آنهم با وجود چنین اشراف عملیاتی و اطلاعاتی و نظامی امری ممکن است؟!

آیا سیاست های اشغالگرانه آمریکا در خاک سوریه فقط محدود به مبارزه با تروریسم می شود؟!

آیا تاخیر در آزادسازی منطقه کوچکی مانند هجین که باعث کشته شدن نیروهای بسیاری از SDF شده است به منزله خیانت به خون نیروهای خودی نیست؟! آیا براستی آمریکا SDF را از خود میداند و یا فقط نقش یک پیاده نظام فدایی را دارد؟!

آیا افزایش تلفات غیرنظامیان شامل زنان و کودکان و تخریب های گسترده (مانند تخریب شهر رقه) با این حجم از پرنده های بمب افکن و نظامی که با افزایش زمان بر آمار این تلفات و تخریب ها نیز افزوده می شود؛ از دید انسانی امری قابل قبول و پسندیده است؟!

و…

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    سلام من فکر میکنم آمریکا براش فرقی نداره متحدش کیه sdf ترکیه و حتی وقتش بشه روسیه پرواضح است اهداف آمریکا فقط نفت نیست موقعیت استراتژیک در شرق سوریه ودر قلب خاورمیانه مهمتره براش ادعای حقوق بشری آمریکا هم دیگه تاریخ مصرفش گذشته و تمام ادعای آنها مبنی بر خروج نیروهاشون بازی دادن رقبا در سوریه بود.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام