ورود غیر منتظره ترامپ به پایگاه عین الاسد عراق؛ توهین به حاکمیت عراق

 جهاد رضا
نویسنده: جهاد رضا
پنجشنبه 6 دی 97 - 16:10
https://iswnews.com/?p=16667

شب گذشته، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به همراه همسرش مستقیما به پایگاه عین الاسد در استان الانبار عراق آمد و در مقابل دوربین ها جشن سال نو را کنار سربازانش برگزار کرد و بدون سلام و والسلام با میزبان و مسئولینش به امریکا برگشت!

شب گذشته، دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا به همراه همسرش مستقیما به پایگاه عین الاسد در استان الانبار عراق آمد و در مقابل دوربین ها جشن سال نو را کنار سربازانش برگزار کرد و بدون سلام و والسلام با میزبان و مسئولینش به امریکا برگشت! و گفت نمی خواهد نیروهایش را از عراق خارج کند و اگر هم بخواهد از عراق برای عملیات در سوریه استفاده می کند.
جالب آنکه مسئولین امریکایی با نخست وزیر عراق تماس برقرار کرده و به او گفته اند به عین الاسد برود تا با ترامپ دیدار کند!!
فکر میکنم مسأله آنقدر واضح است که نیاز به تفسیر نداشته باشد؛ تا آنجا که امثال اثیل نجیفی هم به رگ غیرتشان برخورده است.

اما در این میان، چند نکته کوتاه به ذهن متبادر می شود:
۱- به همان میزان که العبادی از نوری مالکی ضعیف تر بود، عبدالمهدی از همان العبادی هم ضعیف تر است که مسئولین آمریکایی چنین رفتاری با او میکنند. جالب تر آنکه بعد از این توهین آشکار به عزت ملی عراقی ها، کاخ سفید مجددا با عبدالمهدی تماس گرفته و از او برای سفر به امریکا دعوت به عمل آورده و عجیب آنکه جناب عبدالمهدی هم بی چون و چرا لبیک گفته!

۲- این شوی رسانه ای ترامپ یک رسوایی هم برای العبادی است که به طور ضمنی حضور و عدد بالای نیروهای امریکایی را منکر می شد یا تقلیل می داد. حتی او در اواخر دورانش صحبت از جدول خروج نیروهای امریکایی بعد از شکست داعش به میان می آورد و امروز فریبکاری او برای همه آشکار شد.

۳- خوب است سلامی هم به جناب مقتدی صدر عرضه بداریم. که با این سیاست بازی هایش در سالهای اخیر و خصوصا انتخابات اخیر عراق و آوردن مهره ای کم توان مانند عبدالمهدی، عراق را به چنین روزی انداخته است. البته که نباید از همدستی جناب عمار حکیم نیز طفره برویم. انگار قرار است هر اتفاق و بلایی سر عراق بیاید، فقط واجب شرعی و ملی ایشان، صرفا حذف مهره های نزدیک به ایران است.

راستی اگر نخست وزیر امروز عراق هادی عامری یا فرد منتخب او بود، ترامپ چنین اقدامی می کرد و بدون جواب باقی می ماند؟

جناب مقتدی صدر که روزی با پیاده نظامش خضراء و حمرا سیاست در بغداد را زیر پا گذاشت، و پارلمان را اشغال کرد و خیمه زد و میلیونی آدم به “ساحه التحریر” کشید، می خواهد زیر ننگ این بی حرمتی ترامپ به عراق عرب بماند؟ نمی خواهد فراخوان بدهد و کفن پوش به صحنه بیاید و « کلا کلا امریکا » سر بدهد؟
کافی ست کمی تقوای الهی داشته باشید و فراخوان بدهید و تماشا کنید، حول همین مقابله با حضور امریکا چطور شمال و جنوب و شرق و غرب عراق از سنی و شیعه و حشد و بدر به خروش می آیند و امریکا را از این اقدامش پشیمان می کنند؟

راستی بخشی از منطقه خضراء هم بازگشایی شده، فکر کنم تظاهرات می تواند نزدیک تر به سفارت امریکا برگزار شود.
بسم الله ..

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  عراق چه بخواد چه نخواد
  نمی تونه در برابر آمریکا عرض اندام کنه

 2. ناشناس گفت:

  ایران تنها کشوری هست که پای امریکاییها رو برای همیشه از وطنشان کوتاه کردن
  ملت عراق هم باید خودشون بخوان وگرنه فایده‌ای نداره به نظرم.

  1. ناشناس گفت:

   ا فتخار می کنم به وطنم ورهبرش که از این نظر در جهان سر بلند یم

تبلیغات در تحولات جهان اسلام