آخرین وضعیت میدانی در منطقه هجین شرق فرات ۱۲ بهمن ۹۷ ؛ داعش، بودن یا نبودن مسئله این است!

شنبه ۱۳ بهمن ۹۷ - ۰۳:۲۳
https://iswnews.com/?p=17330

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” علیرغم پیشرویهای SDF در شرق فرات و بر خلاف انتظارات، تروریست های داعش مجددا به مرزهای عراق بازگشتند!

هفته اخیر و با آغاز دور جدیدی از حملات نیروهای دموکراتیک سوریه در شرق فرات علیه تروریست های داعش در اندک مناطق باقی مانده؛ انتظار می رفت با آزاداسازی روستای المراشده و زمین های اطراف آن عملیات نظامی SDF حداقل در ظاهر به پایان برسد؛ اما چنین نشد.

بر خلاف انتظار، امروز تروریست های داعش کنترل باغوز فوقانی و تحتانی را مجددا در اختیار گرفتند! و نیروهای عراقی برای عقب راندن آنها از مناطق مرزی مجبور به انجام عملیات توپخانه ای علیه داعش شدند.

 

پر واضح است که این موضوع به اختلافات آمریکایی ها با یکدیگر برای تصمیم گیری در خصوص خروج نیروهای آمریکایی از خاک عراق ارتباط مستقیم دارد.

دیدار الهام احمد رئیس اجرایی مجلس دموکراتیک سوریه SDC با سناتورهای آمریکایی و رای قاطعانه مجلس سنای آمریکا بر علیه تصمیم ترامپ مبنی بر خروج نیروهای آمریکایی از خاک سوریه نشان دهنده آن است که کردها از این مسئله بشدت نگران هستند و بخش بزرگی از سناتورهای آمریکایی نیز مخالف خروج آمریکا از سوریه هستند و تا زمانی که این موضوع بین آمریکایی ها حل و فصل نشود، عملیات نیروهای دموکراتیک سوریه SDF نیز علیه داعش در شرق فرات به پایان نمی رسد؛ حتی اگر فقط یک روستا و مزرعه تا پایان پاکسازی کامل داعش از شرق فرات فاصله باشد!

 

شایان ذکر است در روز پنج شنبه اکثریت قاطع جمهوریخواهان مجلس سنا آمریکا بر علیه تصمیم ترامپ برای خروج نیروهای آمریکایی از سوریه و افغانستان رأی دادند و اعلام کردند که حضور و فعالیت داعش در این دو کشور همچنان یک تهدید جدی برای ایالات متحده محسوب می شود.

در هر صورت این طور می توان بیان کرد با اینکه بهانه داعش برای ادامه اشغالگری آمریکا در غرب آسیا به موضوعی نخ نما و مضحک بدل شده است با این حال این بهانه هنوز جواب می دهد!

 

نمایش نقشه آنلاین

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام