آخرین وضعیت میدانی در شمال غرب یمن ۵ مرداد ۹۸ + نقشه میدانی

شنبه ۵ مرداد ۹۸ - ۲۳:۰۱
https://iswnews.com/?p=20461

موقعیت قرارگیری چهار فرودگاه مهم عربستان نسبت به مرزهای یمن و آخرین وضعیت جبهات شمال غرب یمن

در هفته های اخیرها بارها اخبار حملات پهپادی نیروهای مسلح یمن به فرودگاه های ائتلاف سعودی در جنوب عربستان در رسانه ها منتشر شده است و بسیاری از مخاطبان هنوز تصویر واضحی از وضعیت و موقعیت این فرودگاه ها نسبت به مرزهای یمن ندارند.
در نقشه ای که مشاهده میکنید وضعیت قرارگیری چهار فرودگاه مهم در جنوب عربستان نشان داده شده است.
فرودگاه نجران با ۱۸کیلومتر فاصله از مرزهای یمن، نزدیک ترین فرودگاه عربستان به یمن است. فرودگاه جیزان با ۵۸کیلومتر فاصله و سپس فرودگاه های ابهاء و خمیس مشیط(و پایگاه هوایی ملک خالد) در فاصله ۱۰۰کیلومتری در دورترین فاصله نسبت به مرزهای یمن قرار دارند.
پایگاه هوایی ملک خالد و ابها و سپس جیزان جزو اصلی ترین فرودگاههایی هستند که ائتلاف سعودی از آنها برای انجام عملیات علیه مردم یمن استفاده میکنند.
 
وضعیت جبهات نبرد در شمال غرب یمن:
– جبهه باقم:
در این جبهه ماه هاست که تغییر خاصی بوجود نیامده است. نیروهای ائتلاف سعودی از آخرین پیشروی های خود در شمال باقم متوقف شده اند و درگیریهای پراکنده بصورت روزانه در این منطقه جریان دارد. گذرگاه مرزی علب زیر آتش توپخانه انصارالله و نیروهای مردمی یمن قرار داد و بیشتر کمین ها در منطقه مهم ابواب الحدید اتفاق می افتد.
منطقه الربوعه نیز بصورت روزانه شاهد درگیرهای پراکنده است.
 
– جبهه السدیس و الاجاشر:
جبل السدیس مهم ترین بلندی موجود در این منطقه است که در مرز یمن و عربستان واقع شده است و خط دفاعی اصلی شهر نجران محسوب میشود. در ماه اخیر نیروهای انصارالله موفق به پیشرویهایی در این محور شدند و تعدادی از بلندیهای جنوب جبل السدیس را آزاد کردند. با این وجود این پیشرویها با پاسخ محکم ائتلاف سعودی مواجه شد. در حال حاضر درگیرهای روزانه بین طرفین در این منطقه ادامه دارد.
جبهه الاجاشر که به گورستان زرهی های ائتلاف سعودی شهرت دارد، مانند گذشته تغییر خاصی نداشته است. درگیرهای پراکنده بصورت هفتگی در صحرای الاجاشر ادامه دارد و بیشتر حملات ائتلاف با پاسخ محکم انصارالله دفع میشود.
 
– جبهه حرض:
این روزها شرق جبل النار، حومه شمالی و جنوبی حیران و صحرای میدی شاهد درگیریهای پراکنده و بعضا شدید بین نیروهای ائتلاف سعودی و نیروهای انصارالله است.
پس از دفع آخرین عملیات ائتلاف سعودی در این منطقه و شکستن محاصره شهر حرض، از میزان حملات ائتلاف سعودی کاسته شده است و نیروهای انصارالله با انجام حملات پراکنده موفق شده اند دامنه پیشرویهای ائتلاف را محدود و متوقف کنند.
 

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید.

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

[maxbutton id=”1″ ] [maxbutton id=”2″ ] [maxbutton id=”3″ ] [maxbutton id=”4″ ] [maxbutton id=”6″ ]

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام