اخبار
شمال حماه بطور کامل آزاد شد! پیروزی بزرگ برای ارتش سوریه + نقشه میدانی جنوب ادلب

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” صبح امروز ارتش سوریه موفق شد تمامی مناطق باقیمانده در حومه شمال غربی حماه را از اشغال مسلحین آزاد کند و تروریست ها یا به پست نظارتی ترکیه گریختند و یا تسلیم ارتش سوریه شدند.

شهرهای مهم کفرزیتا، لطمانه و مورک از جمله شهرهای مهم باقیمانده در اشغال تروریست های تحریرالشام و جیش العزه در این منطقه بود که در نهایت توسط ارتش سوریه آزاد شد.
 
در حال حاضر وضعیت پست نظارتی ترکیه در مورک بصورت واضح مشخص نیست و هرچند که ترکیه پیشتر گفته بود از این پست نظارتی به هیچ عنوان عقب نشینی نمیکند، با این حال به احتمال زیاد این پست نظارتی به منطقه حیش که نیروهای ترکیه در آن اقدام به ایجاد یک پست نظارتی موقت کرده اند منتقل خواهد شد.
با توجه به آزادسازی شمال حماه از اشغال تروریست ها اصولا نیروهای ترکیه دیگر ماموریت و بهانه ای برای حضور در مورک ندارند. از سوی دیگر اردوغان رئیس جمهور ترکیه پس از این موضوع در یک تماس تلفنی با پوتین رئیس جمهور روسیه، اعتراض و نگرانی شدید خود را از این مسئله اعلام کرد و گفت که عملیات ارتش سوریه در منطقه ادلب امنیت ترکیه را با خطر مواجه میکند!
 
در هر صورت مثلث مهم کفرزیتا-لطامنه-مورک + خان شیخون که خط دفاع اصلی تروریست ها در جنوب استان ادلب بشمار میرفت و از سال ۲۰۱۲ تاکنون تقریبا دست نخورده باقیمانده بود؛ حالا در سال ۲۰۱۹ آزاد شده است و اکنون تمام توجهات به سمت معره النعمان در جنوب ادلب است؛ مهم ترین خط دفاعی فعلی مسلحین در جنوب ادلب.
 
پاکسازی شمال حماه پیروزی بسیار بزرگ و مهمی بود که دستاوردهای آن به زودی در آینده نبردهای ادلب مشخص و نمایان خواهد شد.
نقشه آنلاین

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.

 

ویدیو | نحوه آزادسازی شمال حماه توسط ارتش سوریه در بازه زمانی سه ماه و ۱۶ روز

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "شمال حماه بطور کامل آزاد شد! پیروزی بزرگ برای ارتش سوریه + نقشه میدانی جنوب ادلب"

محمد(ل) :

تبریک

۱۶
۷
ناشناس :

باسلام.
مهمترین نقطه در ادلب همین قسمت بود که تصرف شد،بنظر من،احتمالا داستان شبیه به درعا سوریه در پیش خواهد بود..!
و احتمالا باقی قسمت ها سوریه .. مثل شمال و .. وضعیت مثل گذشته ادلب ! پیدا خواهند کرد،تا برخره اتفاقی بخصوص بی افتد و تحت کنترول قرار بگیرن.

۴
۵
ناشناس :

ان شاءالله معره نعمان آزاد شد بریم معدن هاش را احیا کنیم خوب سنگ داره

۱۰
۸