آخرین اخبار از درگیریهای جنوبی ها و منصور هادی؛ ۴ شهریور ۹۸

سه شنبه 5 شهریور 98 - 01:14
https://iswnews.com/?p=21214

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروهای منصورهادی در حال تکمیل سیطره کامل بر استان شبوه هستند.

– غالب سرکرده‌های نیروهای نخبه الشبوانیه در گذشته در سازمان القاعده عضویت داشته اند و پس از انقلاب یمن به مزدوری امارات درآمده و علیه انصارالله بسیج شده بودند.
پس از غلبه نسبی نیروهای هادی بر جنوبی ها در استان شبوه، توسط سعودیها با پیشنهاد پول و اعطای منصب و… در حال ترک خدمت از فرماندهی جنوبی‌ها و چرخش به سمت نیروهای منصورهادی هستند. (همانند چرخش فرمانده نخبه الشبوانیه شهر بلحاف به سمت نیروهای منصورهادی!)
 
– برخی منابع محلی در الضالع از ترک بی سروصدای جبهات نبرد علیه انصارالله، توسط نیروهای حزام الامنی و جنوبی ها به سمت استان ابین و لحج خبر می‌دهند.
با احتساب صحت خبر، وقت پیشروی بی دردسر انصارالله در الضالع رسیده است. (در این باب باید منتظر اخبار موثق و تکمیلی بود و ان شاءالله در اخبار آتی جزئیات بیشتر اطلاع رسانی خواهد شد.)
 
– عزان و حبان در استان شبوه به تصرف نیروهای منصورهادی درآمد.
 
– دولت منصورهادی از آتش بس در ابین، لحج و شبوه به احترام درخواست ائتلاف سعودی خبر داد. همچنین در این بیانیه از شورای انتقالی تحویل کنترل شهرها و موسسات حکومتی را خواستار شد.
 
– نیروهای منصورهادی کنترل شهر احور در سواحل استان ابین را بدست گرفتند. برخی فرماندهان حزام الامنی به نیروهای منصورهادی پیوستند.
 
– نیروهای منصورهادی از آغاز عملیات تامین امنیت زنجبار و آزاد سازی مناطق تحت سیطره جنوبی‌ها اطلاع دادند. (با این حساب، احترام به ائتلاف سعودی در بیانیه نیروهای هادی چرندی بیش نیست! و این چرندیات عموما بین امارات و سعودیها و دولت منصور هادی و جنوبی‌ها متقابل است.)
 
– فرمانده نیروهای حزام الامنی در لودر (شمال ابین) از جنوبی ها اعلان برائت و به نیروهای منصورهادی پیوست. (بنابراین شهر لودر نیز به جمع فتوحات منصورهادی پیوست.
 
– از جمع ۹ مدیریت استان ابین، تنها مدیریت جعار و زنجبار در سیطره نیروهای جنوبی قرار دارد و مابقی در ظاهر به سیطره نیروهای منصورهادی درآمده است.
 
– با ورود نیروهای هادی به مواضع نیروهای تابع در زنجبار، درگیریهای پراکنده با جنوبی‌ها آغاز شده است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    الان خود عدن دست کیه؟

تبلیغات در تحولات جهان اسلام