اخبار
آخرین اخبار از درگیریهای جنوبی ها و منصور هادی؛ ۶ شهریور ۹۸
اخبار, غرب آسیا, یمن ۰۶ شهریور ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ استان ابین و عدن به سیطره کامل نیروهای منصورهادی درآمد. جنوبی در حال عقب نشینی و فروپاشی کامل هستند.

_نیروهای منصورهادی از شقره عبور کرده و از جهت شرقی مجددا به زنجبار حمله کرده اند. برخی منابع تابع ائتلاف سعودی، از تکمیل تصرف شقره و زنجبار توسط نیروهای منصورهادی اطلاع داده‌اند.
 
_وزارت دفاع دولت مستعفی منصورهادی خواستار واگذاری مسالمت آمیز عدن به آنها از سوی شورای انتقالی جنوب یمن شد.
 
_نیروهای منصورهادی وارد عدن شدند. تا لحظه نگارش این خبر فرودگاه عدن در کنترل نیروهای جنوبی است. با این حال درگیری در سایر مقرهای ارتش و موسسات حکومتی و… جریان دارد.
نیروهای منصورهادی در خط ساحلی و منطقه خورمکسر به سمت کاخ ریاست جمهوری پیشروی می‌کنند.
 
_وزیر رسانه ای دولت مستعفی منصورهادی از سیطره کامل نیروهای منصورهادی بر عدن پس از عقب نشینی جنوبی‌ها اطلاع داد. مشخصا این ادعا تا این لحظه درست نیست.
 
_نیروهای جنوبی غالبا به سمت لحج و الضالع رفته اند و برخی منابع تابع ائتلاف سعودی اعلام کرده اند که نیروهای منصورهادی به سمت لحج در حال پیشروی هستند.
 
_نیروهای منصور هادی شهر الحوطه مرکز استان لحج را به تصرف خود درآوردند.
بیشتر نیروهای جنوبی و حزام الامنی متواری شده و در حال حاضر برخی مناطق استانهای لحج، الضالع و المهره آخرین پایگاههای آنان است و نیروهای منصورهادی در به در دنبال آنان هستند!
 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "آخرین اخبار از درگیریهای جنوبی ها و منصور هادی؛ ۶ شهریور ۹۸"

رضا :

جنگ بین جنوبی, ها و طرفداران هادی به نفع انصارالله است!! نه نابودی, جنوبی, ها!! کاش انصارالله یک حمله ایذایی به طرفداران هادی, انجام بده تا توجه اون ها رو به خودش جمع کنه!! این طوری میشه جلوی نابودی جنوبی ها رو گرفت!!

۱
۸