اخبار
اخبار کوتاه از سوریه ۲ مهر ۹۸
اخبار, سوریه, غرب آسیا ۰۲ مهر ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” اردوغان در سخنرانی امروز خود در مجمع عمومی سازمان ملل با نمایش نقشه “منطقه امن”در شمال سوریه، مرزهای مورد نظر ترکیه در این خصوص را تشریح کرد.

?بر اساس اطلاعات منابع محلی، اهالی روستای الشدادی در جنوب حسکه با برپایی تظاهرات خواستار خروج نیروهای دموکراتیک سوریه از الشدادی و اطراف آن شدند.

?داعش کلیپ حمله روز گذشته به تانک نیروهای ارتش سوریه در شمال السخنه را منتشر کرد. روز گذشته تروریست های داعش با موشک ضد زره به یک تانک ارتش سوریه در اطراف السخنه حمله کردند.

?ادامه حملات نیروهای کُرد علیه مسلحین ترکیه در منطقه عفرین. طی روزهای گذشته نیروهای موسوم به نیروهای آزادیبخش عفرین اقدام به انجام یک سری از حملات علیه مواضع نیروهای ترکیه در منطقه عفرین کردند. این گروه روز گذشته کلیپ حمله با موشک ضد زره به مواضع نیروهای ترکیه در عفرین را منتشر کرد.

?اردوغان در سخنرانی امروز خود در مجمع عمومی سازمان ملل با نمایش نقشه “منطقه امن”در شمال سوریه، مرزهای مورد نظر ترکیه در این خصوص را تشریح کرد. برخی کاربران در فضای مجازی این حرکت اردوغان را با نمایشهای مشابه نتانیاهو مقایسه میکنند.

?ارتش سوریه طی ۴۸ ساعت گذشته مواضع مسلحین در مناطق مختلف جنوب ادلب را زیر آتش توپخانه خود قرار داده است.

?بر اثر انفجار یک خودروی بمب گذاری شده در جندریس در جنوب غرب عفرین ۱۲ نفر کشته و زخمی شدند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 نظر در مورد "اخبار کوتاه از سوریه ۲ مهر ۹۸"

شایان کریمی :

جالبه اولا طرحش فقطمحدود به شرق فرات گویا نیست و دوم اینکه قامشلی رو در دست دموکراتیک ها و منبج رو کامل در کنترل دولت نشون داده در نقشه

۳
ج :

منطقه امن باید در خاک ترکیه باشد

۷
۳
ناشناس :

این مردک پرروی نوعثمانی خیال کرده کیه….

۷
۲