ترامپ: زمان خروج از سوریه فرا رسیده است!

نویسنده:
دوشنبه ۱۵ مهر ۹۸ - ۱۸:۱۰
https://iswnews.com/?p=22060

توهم همراهی امریکا با کردها مربوط به این دوران نیست. در طول دهه‌های گذشته این جماعت کلاه گشاد بسیاری سرشان رفته و هر کسی به آنها قول داد (منظور اروپایی‌ها، امریکا ورژیم صهیونیستی) زیر قولش زد و آنها مانند و دشمنی که بسیار از آنها قدرتمند است و به دلیل تصمیمات غلط و محاسبه‌گری اشتباه، کشتارهای وسیعی از آنها صورت گرفت.

رئیس‌جمهور امریکا که سال گذشته دستور خروج نیروهای امریکا از شرق و شمال سوریه را صادر کرد و بعد به اصرار رژیم صهیونیستی، پافشاری جان بولتون، فشارهای پنتاگون و در نهایت درخواست‌های متعدد اروپایی‌ها و تعهد سعودی‌ها جهت پرداخت هزینه این نیروها، در این منطقه ماندگار شد، حالا کوس الرحیل را سر می‌دهد.

دونالد ترامپ که شب گذشته با همتای ترکیه‌ای خود گفت‌وگوی تلفنی داشت و با او آخرین وضعیت مناطق شمال سوریه و حمله احتمالی ارتش ترکیه و تروریست‌های همراهش را بررسی کرد و بعد از آن دستور تخلیه پایگاه‌های موقعت در تل‌ابیض و راس العین را صادر کرد، حالا تاکید دارد که باید به این جنگ بیهوده! پایان داد و نظامیان امریکایی به خانه بازگردند.

به‌نظر می‌رسد رییس جمهور امریکا که در مورد کاهش نیروهای امریکایی در خارج از مرزها بر اساس وعده‌های انتخاباتی‌اش ناکام مانده،حالا فرصت را جهت مانور روی این مساله غنیمت شمرده و در تلاش است تا از آن بهره‌برداری انتخاباتی کند. او با بیان اینکه اروپایی‌ها، ترکیه، روسیه، سوری‌ها، کردها وایرانی‌ها باید به این مساله رسیدگی کنند، یادآور شده که دوران ترک منطقه رسیده است.

ترامپ همان کسی است که سال گذشته در یک سخنرانی به افسانه‌سرایی در مورد تروریست‌های پ‌ک‌ک و متحدان آنها پرداخت و یک تقدیر طولانی از کردهای سوریه کرد، این مساله به همراه تحویل ده‌ها هزار تن انواع و اقسام سلاح باعث شد تا سرکرده‌های کردها به این نتیجه برسند که در هر جنگ احتمالی با ترکیه، واشنگتن پشت سر آنها قرار دارد.

اما حالا واشنگتن به نیروهایش دستور داده که مناطق مرزی را تخلیه کنند، چرا که این جنگ هیچ منفعتی برای امریکا نداشته و ندارد. از همان ابتدا هم مشخص بود که امریکا به جای آنکه از یک گروه مسلح شورشی که بخش عمده‌ای از آنها سابقه آدمکشی در سوریه، ترکیه، ایران و عراق را دارند، حمایت کند از یک دولت و کشوری حمایت خواهد کرد که متحد راهبردی‌اش در ناتو است.

توهم همراهی امریکا با کردها مربوط به این دوران نیست. در طول دهه‌های گذشته این جماعت کلاه گشاد بسیاری سرشان رفته و هر کسی به آنها قول داد (منظور اروپایی‌ها، امریکا ورژیم صهیونیستی) زیر قولش زد و آنها مانند و دشمنی که بسیار از آنها قدرتمند است و به دلیل تصمیمات غلط و محاسبه‌گری اشتباه، کشتارهای وسیعی از آنها صورت گرفت.

سرکرده‌های کردها، اصلی‌ترین، مهمترین و یگانه عامل بدبختی آنها به شمار می‌روند. گروهی اندک با ذهن پاک جوانان و نوجوانان بازی کرده و با خواندن باطل در گوش آنها، این افراد را به کام مرگ می‌فرستند و خودشان نیز با چند چهره در آسیای غربی و اروپا زندگی می‌کنند و معمولا هم به دلیل آنکه در میدان نبرد حاضر نمی‌شوند، عمرهای طولانی دارند.

این رهبران در طول سال‌های گذشته تصمیمات اشتباه بسیاری گرفتند، شاید نزدیک‌ترین تصمیمات آنها در طول همین دو سه سال، برگزاری همه‌پرسی استقلال کردستان عراق توسط ملا مسعود باشد، این امر نه تنها محقق نشد، بلکه خود عاملی مهم برای از دست دادن شهر کرکوک شد که پس از حمله امریکا به عراق در سال ۲۰۰۳ به محل تجمع تروریست‌های پ‌ک‌ک‌ و خانواده‌های آنها تبدیل شده بود.

دیگر تصمیم اشبتاه آنها را می‌توان در مساله عفرین مشاهده کرد، جایی که آنها زیر بار حرف‌های غیر منطقی، وعده‌های پوج و دروغین امریکایی‌ها مبنی بر اینکه ارتش ترکیه به خاطر ما به عفرین حمله نخواهد کرد، اجازه حضور ارتش سوریه را ندادند تا امروز مهمترین مرکز فکری، فرهنگی و جمعیتی آنها در سوریه تحت اشغال ارتش ترکیه و تروریست‌های همراه آنها قرار بگیرد و خودشان نیز آواره شوند.

در طول دو سال گذشته، مقامات اطلاعاتی، امنیتی و دیپلمات‌های ایرانی، روسی و سوری تماس‌های بسیاری با سرکرده‌های کردها در سوریه داشته و آنها را نصیحت کردند که کلاه گشاد امریکایی‌ها سرشان نرود، در روز واقعه، در لحظه سرنوشت و در لحظه موعود امریکایی‌ها پشتشان را خالی کرد و با وعده‌های پوچ، آنها را در برابر ارتش ترکیه و مزدوران اردوغان تنها خواهد گذاشت!!

شواهد و قرائن حاکی از این است که تا همین سه چهار روز پیش هم رهبران و سرکرده‌های کردها باورشان نمی‌شد که ارتش ترکیه و تروریست‌های اردوغان قرار است به تل‌ابیض تا راس‌العین حمله کنند، اما با تخلیه نقاط نظارتی امریکایی‌ها، حالا این مساله برای آنها روشن شده که این امر به واقعیت خواهد پیوست و به همین دلیل در ۴۸ ساعت گذشته تماس‌های بی‌شماری با دمشق گرفته شده است.

هنوز ماهیت این تماس‌ها مشخص نشده، اما به‌نظر می‌رسد برخی از سرکرده‌های کردها و عرب‌های منبج از عفرین درس گرفته و بر آن هستند تا با دعوت از ارتش سوریه و پلیس نظامی روسیه، راه را بر اشغالگران ترکیه‌ای و تروریست‌های دست‌پرورده اردوغان ببندند.

کریم جعفری

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. Ali گفت:

    قبل از حمله ی ترکیه باید کرد ها و رژیم سوریه به یک توافق مشترک برای اداره منطقە بپردازند وگرنه شمال سوریه برای همیشه جولانگاه تروریست های اردوغانی و الحاق این سرزمین ها به ترکیە و تغییر بافت جمعیتی خواهد شد

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام