شهر راس العین محاصره شد + نقشه میدانی

پنجشنبه 25 مهر 1398 - 18:03
https://iswnews.com/?p=22286

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” پس از پیشرویهای مسلحین در غرب و شرق جاده جنوبی راس العین، این شهر مرزی عملا به محاصره مسلحین ترکیه در آمد.

از روز گذشته مسلحین ترکیه موفق شدند با پشتیبانی زمینی و هوایی ارتش ترکیه جاده جنوبی راس العین به تل تمر را مسدود کنند و این شهر مرزی عملا در محاصره قرار گرفت.

طی روزهای اخیر بارها مزدوران ارتش ترکیه تلاش کردند تا شهر راس العین را تصرف کنند اما هر بار با مقاومت سرسختانه نیروهای کردی موفق به این کار نشدند؛ اما بر اساس شواهد میدانی از روز گذشته تاکنون بر شدت حملات علیه راس العین افزوده شده است و ارتش ترکیه بسیار تلاش کرد تا قبل از دیدار اردوغان با وزیر امور خارجه آمریکا و مایک پنس این شهر مرزی را به کنترل خود در آورد که تاکنون این امر محقق نشده است.

در حال حاضر حدود ۵۰درصد شهر در کنترل کردها و ۵۰درصد دیگر در کنترل مزدوران ترکیه قرار دارد.
بیمارستان راس العین از مجروحان پر شده است و مجلس شورای دموکراتیک خواهان بازگشایی یک گذرگاه انسان دوستانه برای ارسال کمک به افراد داخل شهر شده است.

همچنین مسلحین ترکیه مدعی بازپسگیری مجدد روستای المناجیر و تل عطاش، العصفوریه و تعداد دیگری از مناطق در جنوب راس العین هستند.

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی روی آن کلیک کنید.
 • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

 1. ص پنجشنبه, ۲۵ مهر, ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۰

  ترکیه داره با این ملی گرایی افسارگسیخته خودشو به سوی سرنوشت بدی می بره.
  ارمنستان، یونان، قبرس، عراق و حالا هم سوریه. برام این پرسش پیش میاد که غیر قبرس شمالی و جمهوری آذربایجان دیگه همسایه ای باقی مونده که ترکیه بخواد دوست خطاب کنه؟

  پاسخ
  1. حرف حق جمعه, ۲۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۰۶:۱۲

   از نشانه ای اخرالزمان این هست طرف ناحق رو میگیرن و کسی که کار حق میکنه رو سرزنش میکنن..تروریستای کرد تاا حالا چقدر جنایت انجام دادن چقدر ادم کشتن .پسر عموی من درجه دار مرزبانی بود تو مرز ب ههراه ۲تا از همکاراش و یک سرباز توسط تروریستای کرد محاصره و کشته شدن…چرا کسی اینا رو نمیگه و همه طرفدار تروریستا شدین ..اگر خدایی ناکرده کردا یکی از عزیزاتو میکشتن بازم این طور میگفتی ؟؟؟؟ ترکیه هم داره با این تروریستا میجنگه نه با مردم عادی

  2. Mirza جمعه, ۲۶ مهر, ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۷

   چیزی که ما در شمال سوریه شاهد آن هستیم نبردی بین باطل و باطل است، درصد این باطل بودن هم بین طرفین متفاوت هست.
   تروریست های PKK و کردهایی که با PKK و همچنین آمریکای تروریست همکاری میکنند از یکسو مقصر و باطل اند و ترکیه هم با افتضاح و تروریسمی که از اول نبردهای سوریه به این کشور تزریق کردند و از گروه های تروریستی حمایت و پشتیبانی کرد و هم اکنون هم از همان ها برای سرکوب کردها استفاده میکنند هم مقصر و باطل هستند.
   پس بهتر است بجای باد کردن رگ ترکی و یا کردی؛ واقعیت ها را ببینیم و بیخود و بی جهت از گروه و یا جناحی طرفداری نکنیم.

  3. میلاد شنبه, ۲۷ مهر, ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱

   در این گونه جنگ ها که بین دو جریان باطل است یک شیعه بی طرف می ماند مانند جنگ قرقیسیا که در اینده رخ می دهد و عده زیادی از دشمنان امام مهدی و شیعیان به دست یکدیگر به هلاکت می رسند …..ما منتظر ظهور حضرت حجت هستیم و خواهیم ماند …….

 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.