تحولات یمن ۱۲ آبان ۹۸

دوشنبه ۱۳ آبان ۹۸ - ۰۰:۵۳
https://iswnews.com/?p=23099

۱- فرمانده تیپ ذخیره نیروهای طارق صالح از ائتلاف سعودی جدا شده و با تعداد زیادی از نیروهایش برای اتحاد با انصارالله بزودی به صنعاء وارد می‌شوند.   ۲- سخنگوی نیروهای مسلح یمن: طی ۴۸ ساعت گذشته، جنگنده های ائتلاف سعودی، بیش از ۱۵۰ حمله هوایی به استانهای صعده و الحجه انجام داده اند.   […]

۱- فرمانده تیپ ذخیره نیروهای طارق صالح از ائتلاف سعودی جدا شده و با تعداد زیادی از نیروهایش برای اتحاد با انصارالله بزودی به صنعاء وارد می‌شوند.

 

۲- سخنگوی نیروهای مسلح یمن: طی ۴۸ ساعت گذشته، جنگنده های ائتلاف سعودی، بیش از ۱۵۰ حمله هوایی به استانهای صعده و الحجه انجام داده اند.

 

۳- دیدار مهاجرین و اسرای سودانی با سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن.
سرتیپ سریع در این دیدار گفت: روابط برادرانه ای از زمان های قدیم بین دو کشور یمن و سودان بوده است. پیام ما به برادرانمان در سودان و در دولت جدید اینست که ما برادر هستیم و فواید جنگ برادران چیست؟ شما باید نیروهای خود را از یمن بیرون بیاورید.

 

۴- صالح الجبوانی و احمد المیسری، وزرای حمل‌ونقل و کشور دولت مستعفی منصورهادی به مارب رفتند. آنها مخالف توافق با امارات هستند.
بنا به اظهارات رسانه های تابع ائتلاف، توافق جنوبیها و دولت منصورهادی روز سه شنبه با حضور ملک سعودی و شیوخ امارات امضاء خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام