اخبار
هجوم سنگین تروریست های ترکیه برای تصرف عین عیسی در شمال رقه + نقشه میدانی
اخبار, سوریه, غرب آسیا, نقشه ۰۲ آذر ۱۳۹۸

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” از صبح امروز مسلحین با پشتیبانی هوایی و توپخانه ای سنگین ارتش ترکیه هجوم همه جانبه ای برای تصرف عین عیسی آغاز کردند.

عین عیسی و پادگان تیپ ۹۳ پایگاه اصلی نیروهای ارتش سوریه در شمال استان رقه است که پس از توافق با نیروهای کرد وارد آن شدند.
در ابتدای درگیریهای امروز گفته میشد که ارتش سوریه از شهر عین عیسی عقب نشینی کرده است، اما منابع میدانی از عین عیسی، عقب نشینی نیروهای ارتش از این شهر را تکذیب کردند. بسیار بعید به نظر میرسد که ارتش سوریه از عین عیسی عقب نشینی کند و با توجه به تجهیزات و نیروهایی که به این منطقه ارسال شده است، ارتش سوریه در تمام طول روز در کنار نیروهای دموکراتیک سوریه در نبردها علیه مسلحین ترکیه حضور فعال داشت.

لازم به ذکر است مسلحین ترکیه موفق شدند که کمپ آوارگان در شمال غرب عین عیسی را تصرف کنند اما کمی بعد با ضد حملات سنگین نیروهای ارتش سوریه و SDF مجبور به عقب نشینی شدند و در زمان نگارش این خبر، درگیریهای سنگین بر سر کنترل کمپ آوارگان ادامه دارد. منابع میدانی از تخریب تاسیسات کمپ آوارگان عین عیسی بر اثر درگیریهای سنگین خبر میدهند.

برای نمایش نقشه در انداره اصلی کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "هجوم سنگین تروریست های ترکیه برای تصرف عین عیسی در شمال رقه + نقشه میدانی"

ناشناس :

امیدوارم اسد دشمنی را با کردها کنار بگذاره و ترک ها رو بیرون کنه، متاسفانه ترکیه و نه مردمان ترک، حامیان اصلی گروه‌های تروریستی به نیابت از آمریکا هست و اسد هم خوب می‌داند، توافق با کردها هزاربار بهتر از توافق با القاعده و ترکیه هست، کردها سیاست مشخصی دارن اما ترکیه کثیف‌ترین سیاست رو داره که از اخوان الشیاطین که شاخه ای از فراماسونری هست قرض گرفته، دل مردم ترک هم از کشتار اعراب و کردهای همسایه هم خون است

۱
۵
سینا :

باسلام.با کرد ها اری و حتما! ولی ترورست پ ک ک و ..! خیر

۴