آسیای میانه و شبه قاره
کنفرانس خبری عبدالله عبدالله در خصوص تحولات اخیر افغانستان

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ عبدالله عبدالله نامزد انتخابات ریاست جمهوری افغانستان، طی کنفرانس خبری امشب خواستار شمارش آرای انتخابات در ۷ استان در روزهای آتی شد.

عبدالله عبدالله در جریان این کنفرانس گفت:

_کمیسیون شکایات انتخاباتی اعلام کرده که تنها رای هایی که در روز انتخابات و با استفاده از دستگاه بایومتریک به صندوق ها ریخته شده است، قابل اعتبار است. ادعای ما نیز همین بوده است.
_از مردمی که در ۷ استان جلو بازشماری آرا را گرفته بودند، میخواهیم تا به روز یک شنبه اجازه دهند بازشماری انجام شود تا دیگر کسی بهانه‌ای نداشته باشد. این موضوع به معنی پذیرش ۳۰۰ هزار رای مورد اعتراض نیست و اگر این آرا باطل نشود، تیم ما حاضر نیست نتیجه ابتدایی انتخابات را بپذیرد.
_تیم ثبات و همگرایی هیچ نوع نتیجه ابتدایی و نهایی که آرای تقلبی جز آن باشد، نمی پذیرد و کسی هم این خواب را نبیند که مثل سال ۲۰۱۴ میلادی با آرای تقلبی یک بار دیگر حکومت کنند. کمیسیون انتخابات به وظایف قانونی خود عمل نکرده و نظر هیچ تیم و نهاد ناظر انتخاباتی را مدنظر قرار نداده است، از کمیسیون شکایات انتخاباتی میخواهیم که در چارچوب صلاحیت خویش عمل کنند.

 

طرفداران عبدالله عبدالله در ۷ استان پنجشیر، بغلان، سمنگان، بدخشان، تخار، جوزجان و فاریاب مانع بازشماری آرا انتخابات ریاست جمهوری افغانستان شده بودند.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.