گزارش و آماری از نبرد انصارالله با ائتلاف سعودی در سال ۲۰۱۹ میلادی

یکشنبه 8 دی 1398 - 20:32
https://iswnews.com/?p=25196

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ سرتیپ “یحیی سریع” سخنگوی نیروهای مسلح یمن طی کنفرانس خبری امروز آمار و جزئیاتی از نبرد انصارالله با ائتلاف سعودی در سال ۲۰۱۹ میلادی ارائه کرد.

سرتیپ سریع در این کنفرانس خبری گفت:

_ارتش و کمیته های مردمی یمن در تحمیل معادلات جدید بر ائتلاف سعودی موفق شده اند. ما تمام تحرکات خصمانه علیه کشور را که خطری علیه نیروها، ملت و کشور هستند، هدف قرار می‌دهیم.

_به تمام عملیات‌های نظامی دشمن پاسخی در حد همان عملیات داده خواهد شد و سطح پاسخ به جنایات ائتلاف سعودی علیه غیرنظامیان یمنی افزایش خواهد یافت.

_هدف گرفتن مزدوران یمنی از سوی ائتلاف سعودی به مثابه جنایت جنگی است که باید موضعی مناسب در قبال آن اتخاذ کرد. (اشاره به هدف قرار دادن نیروهای ائتلاف توسط جنگنده های خود ائتلاف سعودی که در جبهه کتاف در حال فرار بودند)
از طرف فرماندهی دستورات مناسبی درباره عدم شلیک به کسانی که در حال فرار از جنگ هستند، داده شده است بویژه اگر از مزدوران یمنی باشند.

_اگر فرماندهی دستور اجرای عملیات را بدهد نیروهای یمنی آماده وارد کردن ضربات دردآور به دشمن هستند.

_غارت ثروت یمن از زمین و دریا را اقدام نظامی و خصمانه می‌دانیم که شایسته پاسخ مناسب است. طرف‌های خارجی که به دشمن در غارت این ثروت کمک می‌کنند باید هشدار یمن را جدی بگیرند.

_نیروهای مسلح یمن به تمام مزدوران اجازه فرار از میدان جنگ و آمدن به سمت نیروهای ما را خواهند داد، چون در صورت فرار و عقب نشینی دشمنان آنها را خواهند کشت.

_بانک اهداف ما توسعه یافته است. این بانک شامل مراکز حیاتی و حساس در طول و عرض جغرافیایی کشورهای عضو ائتلاف است. در سطح اول بانک اهداف ما، ۹ هدف بسیار مهم هستند که ۶ هدف در عربستان سعودی و ۳ هدف در امارات قرار دارد.

 

_ائتلاف ۶۵۳۴ حمله هوایی علیه استانهای یمن شامل صعده ۳۶۱۵ حمله هوایی، حجه ۱۴۲۷ حمله هوایی، صنعاء ۴۲۴ حمله هوایی و الجوف ۲۱۱ حمله هوایی انجام داده است.
بقیه حملات که ۸۵۷ حمله هوایی است در استانهای الضالع، مارب، عمران، الحدیده، ذمار، تعز، البیضاء، اب، لحج، ریمه، عدن، ابین، شبوه و المحویت انجام گرفته است.

_نیروهای ما ۱۲۲۶ حمله ائتلاف سعودی شامل ۱۶۳ عملیات هجومی، ۶۵۶ عملیات تدافعی، ۴۰۷ عملیات نفوذی را دفع و خنثی کردند.
همچنین نیروهای ما ۶۰۷ عملیات هجومی، ۱۰۴۴ عملیات بازپسگیری، ۳۵ عملیات نفوذی را انجام داده اند که بارزترین آنها عملیات آزادسازی شمال استان الضالع، عملیات نصر من الله در صعده بوده است.

 

_در سال ۲۰۱۹ میلادی، یگان موشکی ارتش یمن ۱۱۰ عملیات انجام داده که سه عملیات با موشک “برکان”، چهار عملیات با موشک کروز “قدس ۱”، ۴۳ عملیات با موشک “نکال”، ۱۲ عملیات با “قاصم” و ۴۷ عملیات با انواع موشک “بدر” بوده است.

 

_یگان پهپادی ارتش یمن نیز دهها عملیات هجومی و شناسایی انجام داده که تأسیسات نظامی دشمن را در داخل و خارج یمن هدف گرفته است.
قدرت هجومی پهپادها ۴۰۰ درصد به نسبت سابق افزایش داده است.
در سال جاری میلادی ۲۴۲۶ عملیات پهپادی انجام شده که پنج عملیات مشترک با یگان موشکی بوده و ۱۹۶ عملیات پایگاه‌ها، تأسیسات و فرودگاه‌های دشمن را هدف گرفته است. ۹۲ عملیات منحصر به فرد نیز توسط پهپادها انجام شده که از جمله آنها هدف گرفتن چاه نفتی “الشیبه”، عملیات “نهم رمضان” و عملیات “بازدارندگی ۲” بوده است.

 

_پدافند هوایی در سال ۲۰۱۹ موفق شده ۶۹ هواگرد ائتلاف سعودی را سرنگون کند که ۵۳ عدد آن پهپاد جاسوسی، ۹ عدد پهپاد شناسایی و ۷ عدد دیگر جنگنده بوده‌ است.

 

_یگان تک‌تیراندازان نیز ۱۶۶۴۳ عملیات تک‌تیراندازی انجام داده اند که در آن ۲۲۸ نفر نظامی سعودی، ۱۴۲ نفر سودانی و بیش از ۱۶ هزار نفر مزدور محلی هدف قرار گرفته شده‌اند.

 

_یگان زرهی ارتش یمن نیز ۱۹۲ تجهیزات نظامی، ۱۳۸ عراده زرهی، ۴۰ عراده تانک و ۴۰ دستگاه بلدوزر ائتلاف هدف قرار گرفته‌اند.

 

_یگان مهندسی نیز ۲۷۵۲ عملیات شامل ۱۸۰۳ عملیات علیه تجمعات و استحکامات، ۷۶۹ عملیات علیه تجهیزات و زرهی‌ها و تانکهای ائتلاف انجام داده است.

 

_سال ۲۰۲۰ میلادی سال دفاع هوایی است و ان شاءالله سال پیروزی خواهد بود. در این سال برنامه ما توسعه صنایع نظامی و تقویت ذخایر استراتژیک و در راس آن سلاحهای استراتژیک دفاعی خواهد بود.

_ائتلاف سعودی در صورت ادامه جنگ و محاصره یمن امنیت و ثبات نخواهد داشت و جهاد ما تا استقلال و امنیت کامل یمن ادامه خواهد داشت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تبلیغات در تحولات جهان اسلام