آیا انصارالله به پایگاه مارب حمله کرده است؟

 تحولات جهان اسلام
نویسنده: تحولات جهان اسلام
دوشنبه 30 دی 98 - 01:31
https://iswnews.com/?p=26578

تحلیل تحولات اخیر یمن و بررسی حمله موشکی به پایگاه ائتلاف سعودی در مارب

۱– شرح واقعه از چه قرار است؟
طبق آخرین اخبار و جزئیات منتشر شده از حمله موشکی شب گذشته به پایگاه النصر در منطقه المیل در شمال مارب؛ این حمله با اصابت و انفجار چند فروند موشک و پهپاد به مسجد پایگاه النصر انجام گرفته است که طبق آخرین آمار منجر به کشته شدن ۱۱۱ نفر و زخمی شدن دهها نفر از نیروهای تیپ چهارم ارتش “منصورهادی” به سرکردگی مهران القباطی شده است.

 

۲- آیا این حمله کار انصارالله است؟
طبق آنچه منابع محلی مارب از نحوه اجرای عملیات بیان کرده‌اند، این حمله با اصابت موشک و انفجار پهپادهایی بر تجمع نیروها در حومه و محلی که مسجد پایگاه بوده شکل گرفته است. نحوه اجرای عملیات بسیار شبیه به عملیاتهای قبلی انصارالله است؛ و در واقع حمله موشکی و پهپادی به پایگاهی نظامی انجام شده و تجمع نظامیان هدف حمله قرار گرفته شده است.
مقامات و رسانه‌های انصارالله تاکنون پیام و خبری مبنی بر هدف قرار دادن پایگاههای نظامی مارب منتشر نکرده‌اند و به حسب سابقه‌ی ائتلاف و بررسی حملات هوایی در جنگ یمن، امکان اینکه این حمله (اشتباهی و عمدی) توسط جنگنده های سعودی انجام شده باشد وجود دارد.

 

۳- آیا انصارالله عمدا مسجد را هدف قرار داده است؟
در پاسخ باید گفت: خیر. با توجه به سابقه‌ی و بررسی گذشته جنگ یمن، انصارالله هیچگاه اماکن مذهبی و عمومی را هدف قرار نداده است و در این حمله قطعا هدف انصارالله تجمعات نیروهای تابع ائتلاف بوده است.

 

۴- آیا انصارالله ناقض آتش‌بس و توافق سوئد است؟
نقض آتش‌بس بخصوص در الحدیده موضوعی است که طرفین جنگ یمن، طرف مقابل خود را متهم به آن می‌کنند. اما آنچه که واضح است حملات هوایی جنگنده ها، ایجاد محدودیتهای دریایی، مصادره کشتیهای مجوز دار و از همه مهمتر اجرایی نشدن رفع محاصره فرودگاه صنعاء علت اصلی نقض توافق و آتش‌بس است.
انصارالله غالب تعهدات خود را زیر نظر سازمان ملل اجرا کرده و در مقابل سازمان ملل قادر نیست ائتلاف سعودی را به تعهداتش موظف کند. این واقعیت نه تنها در یمن بلکه در کل جهان است. (سازمان ملل نهادی تحت نفوذ صهیونیستها و فاقد استقلال است و اجرای عدالت از آن انتظاری نابجاست.)

 

حال در چنین شرایطی اگر انصارالله به حملات هوایی و زمینی ائتلاف و در لایه‌ی بالاتر ماجراجویی های آمریکا در ترور فرماندهان نیروهای حزب الله و سپاه قدس؛ پاسخ هایی نظیر عملیات “نصرمن‌الله” و یا حملات موشکی و پهپادی انجام بدهد، نه تنها دور از عدالت نیست و بلکه عین حق‌طلبی است.
تنها راه پاسخگو و متعهد کردن ائتلاف سعودی به توافق سوئد، انجام حملات قاطعانه و عدم سستی در برخورد با آنهاست؛ گرچه این ائتلاف از برقراری این آتش‌بس به منظور تجدید نیرو و تدارک عملیاتهای جدید سوءاستفاده می‌کند ولی در نهایت پیروزی با آن گروهی است که یاران خدا هستند.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام