عملیات سنگین انصارالله علیه نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه نِهم

چهارشنبه 2 بهمن 98 - 01:29
https://iswnews.com/?p=26680

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ انصارالله پس از آغاز عملیات ائتلاف سعودی در جبهه نهم (شمال شرق صنعاء) از ظهر امروز اقدام به عملیات های چریکی در چند نقطه در استانهای الجوف، شمال شرق صنعاء و مارب کرده است.

بنابر اظهار منابع میدانی تحولات جهان اسلام، انصارالله در چهار محور این حملات را اجرا کرده است:

۱- محور الغیل تا مفرق الجوف:

در این محور انصارالله پس از دفع حمله ائتلاف سعودی در الغیل از دو جهت شمالی و شرقی به سمت براقش و السحاری و الجدعان پیشروی کرده و تا مفرق الجوف درگیریها را ادامه داده اند.


۲- محور فرضه نهم:

در این محور انصارالله برای ساعاتی موفق به قطع مسیر جاده مارب_صنعاء شده و روستای الشرفه و القرعان را بازپسگرفته است. قطع جاده به معنای محاصره شدن نیروهای ائتلاف سعودی در جهت غربی است.


۳- محور هیلان تا صرواح:

در این محور انصارالله پس از عبور از ارتفاعات هیلان و المخدره وارد مفرق جماله شده و جاده مارب_سه راهی الجوف را قطع کرده اند. در حال حاضر انصارالله از جاده عقب نشسته و تنها عبور کاروانهای نظامی ائتلاف را هدف قرار می‌دهند.

محور حملات انصارالله در جاده مارب به سه راهی الجوف

 


۴- محور غربی نهم:

نیروهای ائتلاف نیز پیش از این با تصرف بران، المبدعه در ارتفاعات الابیض و الرماده با انصارالله درگیر شده اند و تاکنون در همین مناطق زمینگیر شده اند.

 

انصارالله همانند گذشته با عملیات های چریکی و محاصره انداختن نیروهای دشمن در پاکت های نهم و الحزم سعی در تخلیه توان ائتلاف سعودی را دارد.
مدل مواجهه انصارالله با ائتلاف سعودی در این محور شبیه مدل نبردهای الحدیده ست، با این تفاوت که در الحدیده جغرافیای ساحلی موانع کمتر بود اما در جبهه نهم شرایط جغرافیایی برای تخلیه توان نظامی ائتلاف و نهایتا شکست عملیات فراهم است.
درگیریها در مناطق مذکور ادامه دارد و احتمال دست به دست شدن این مناطق بالاست.
تحولات و تغییرات مهم در اخبار آتی اطلاع رسانی خواهد شد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام