اخبار
آخرین وضعیت جبهات شرق صنعاء ۲ بهمن ۹۸
اخبار, غرب آسیا, یمن 03 بهمن 1398

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ براساس آخرین اخبار گزارش شده از یمن، درگیریهای امروز مناطق شرقی استان صنعاء در سه جبهه المتون، شرق صرواح و نهم جریان داشته است.

۱- المتون:
جهت اصلی حملات نیروهای منصورهادی در محور المتون و الغیل بوده است که این حملات از سوی انصارالله در المعیمره دفع شده است. وضعیت الغیل نیز نامشخص است و احتمال عقب نشینی انصارالله از الغیل به دلیل نداشتن امکانات دفاعی در این منطقه وجود دارد.
همچنین انصارالله پس از انجام عملیاتهای چریکی در خط براقش تا مفرق الجوف از منطقه عقب نشسته اند. (البته بعضی منابع از تداوم سیطره انصارالله بر روستاهای غربی این خط نظیر السحاری، الزرقه و المنجوره خبر داده اند.)

 

۲- شرق صرواح و مارب:
_این محور شاهد درگیری خاصی نبوده و انصارالله از ارتفاعات المخدره و هیلان مواضع و کاروانهای نیروهای ائتلاف را هدف قرار می‌دهد.
_منابع تابع ائتلاف مدعی اصابت راکتی به پایگاه مرکزی امنیت شده اند که منجر به کشته شدن ۲ نفر و زخمی شدن ۳ نفر شده است.

 

۳- نهم:
_منابع تابع ائتلاف مدعی سیطره کامل نیروهای ائتلاف بر ارتفاعات البیاض شدند که صحت اخبار این جبهه فعلا هیچ استنادی ندارد. همچنین برخی منابع محلی تابع منصورهادی از بمبارانهای اشتباهی ائتلاف در این مناطق خبر داده اند که توسط رسانه های دیگر تکذیب شده است.
_کشته شدن سرتیپ زید الشومی فرمانده تیپ ۲۰۳ در جبهه صرواح. (البته او تنها مقام رده بالای نظامی‌ای نیست که در این روزها کشته می‌شود. اهمیت شناخت الشومی در اینست که او پیش از این فرمانده تیپ ۱۲۱ در جبهه نهم بود که شکست های زیادی را از انصارالله متحمل شد و نهایتا در جبهه صرواح کشته شد.)

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "آخرین وضعیت جبهات شرق صنعاء ۲ بهمن ۹۸"

ناشناس :

نقشه کامل شمال یمن با تشکر