عکس: امشب، مسیرهای منتهی به مرز ترکیه

چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ - ۰۲:۲۳
https://iswnews.com/?p=27581

هزاران نفر از اهالی منطقه ادلب پس از افزایش دامنه عملیات و پیشرویهای ارتش سوریه در استان ادلب علیه تروریستها، بعلت فرار از جنگ و بمباران های گسترده به سمت مرزهای ترکیه سرازیر شده اند.

مشخصا در میان این افراد هم مخالفان دولت سوریه و خانواده های تروریست ها حضور دارند و هم مردم عادی که به دنبال یک آینده بهتر در کشورهای اروپایی هستند؛ اما این موضوع چندان تفاوتی در اصل ماجرا ندارد.
با توجه به عزم جدی ارتش سوریه برای پایان دادن به پرونده ادلب، مسلما کشور ترکیه در روزهای آتی شاهد هجوم (شاید) میلیونی آوارگان سوری خواهد بود. آوارگانی که به دنبال خود تهدیدات امنیتی فراوانی برای ترکیه و اروپا ایجاد خواهند کرد.
شاید اردوغان بتواند مانند گذشته با تهدید کشورهای اروپایی، کمک های سنگینی از اتحادیه اروپا برای سر و سامان دادن به آوارگان سوری دریافت کند اما تهدیدات امنیتی برای ترکیه و اروپا همواره پابرجا خواهند بود…

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ناشناس گفت:

    کسی که باد بکارد، طوفان درو میکند. همه مسوول هستند چه اردوغان احمق و طماع و حتی اسد که نمیدانست یا چشمش را روی فعالیتهای وهابیون در کشورش بسته بود. فساد، اختلاف طبقاتی، و بیتوجهی به فرهنگ و اخلاق و نظام‌مند کردن روابط اجتماعی، زمینه فتنه را میسازد و کار دشمن دشمنی است. من نگران ایران هم هستم. ما باید همراه با کوبیدن سر فتنه و توطئه در سرزمینهای اشغالی، به اصلاح امور و ریشه کنی فساد و انحراف در داخل و ارتقاء اخلاق مبادرت کنیم.

    ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام