ارتشی که آمریکا تربیت کرده بود!

نویسنده:
پنجشنبه ۲ شهریور ۹۶ - ۱۵:۰۱
https://iswnews.com/?p=2779

چند ماه بعد از سقوط موصل به دست داعش در همان سال ۲۰۱۴، حیدرالعبادی که تازه نخست وزیر شده و سکان امور عراق را در دست گرفته بود، در یک کنفرانس خبری، موضوع عجیبی را مطرح کرد که می توانست توضیحی بر بسیاری از مشکلات آن روزهای عراق باشد. اینکه بررسی های آنها نشان داده […]

چند ماه بعد از سقوط موصل به دست داعش در همان سال ۲۰۱۴، حیدرالعبادی که تازه نخست وزیر شده و سکان امور عراق را در دست گرفته بود، در یک کنفرانس خبری، موضوع عجیبی را مطرح کرد که می توانست توضیحی بر بسیاری از مشکلات آن روزهای عراق باشد.
اینکه بررسی های آنها نشان داده که بیش از پنجاه هزار نفر از نیروهای ارتش عراق، وجود خارجی ندارند!
به این معنی که بیشتر از پنحاه هزار نفر به عنوان نیروی ارتش، ماهانه در آن زمان مبلغی در حدود ششصد دلار دریافت می کردند و در خانه هایشان بودند! البته چنین درجه ی متعالی از فساد قطعا با همکاری گسترده ی افسران مافوق این افراد محقق شده بود. به این ترتیب ارتشی از ارواح قرار بود مثلا در موصل در مقابل حمله ی داعش بایستند و شهر را از دست ندهند. ارتشی که امریکایی ها بین سالهای ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۱ که از عراق رفتند، چیزی معادل بیست میلیارد دلار برای تحهیز و آموزش آن هزینه کرده بودند. قبلا هم گفته بودم که امریکایی ها کلا سابقه ی افتضاحی در آموزش و تربیت ارتشهای خارجی دارند که عراق اولین و آخرین شان نیست.
به عنوان شاهدی زنده، همین امروز می توانیم نیم نگاهی به وضعیت ارتش افغانستان در همسایگی خودمان بیندازیم که اخبار رویدادهایش اینروزها کمتر به خروجی رسانه های ما می رسد و نیروهای ارتشی که امریکایی ها آموزش داده اند، دارند گاهی خودشان بدون درگیری، زاغه های تسلیحات و تجهیزات شان را دو دستی تقدیم عزیزان طالبان می کنند و با بوسیدن چهارگوشه ی پایگاهها و پست هایشان، به اسارت طالبان در می آیند!

منبع : دیده بان

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام