اخبار
جنگ نفتی ائتلاف سعودی با روسیه

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ در پی ادامه جنگ نفتی عربستان با روسیه، امارات نیز از افرایش تولید نفت خود خبر داد.

این جنگ پس از شکست مذاکرات سازمان اوپک و روسیه در خصوص کاهش تولید نفت رخ داده است. در این مذاکرات روسیه پیشنهاد عربستان مبنی بر کاهش تولید نفت جهت کنترل قیمت نفت را رد کرده است. قیمت نفت در پی شیوع بیماری در چین دچار کاهش شده بود.

 

از این رو عربستان سعودی در ادامه‌ی سیاست ها و تحرکات مرموز خود، اینبار رقابت نفتی با روسیه را تا مرز جنگ افزایش داده و تولید روزانه نفت خود را از ۱۲ میلیون بشکه به ۱۳ میلیون بشکه تغییر داده است.
عربستان همچنین اعلام کرده است که به مشتریان روسیه در شمال اروپا در ازای خرید هر بشکه نفت ۸ تا ۱۰/۲۵ دلار تخفیف به ازای هر بشکه نفت میدهد.
امارات متحده عربی نیز به حمایت از سعودیها، از آمادگی خود برای افزایش تولید نفت به ۴ میلیون بشکه در روز خبر داده است.

 

این اقدامات که مستقیما روسیه را هدف قرار می‌دهد، منجر به ضربه اقتصادی بزرگی به آنها خواهد شد و واکنش احتمالی روسها به این جنگ نفتی مشخص و قابل تحلیل نیست‌. البته ذخایر ارزی بیش از ۵۰۰ میلیارد دلاری روسها جای نگرانی‌ای برای دولتمردان این کشور باقی نمی‌گذارد، اما احتمال واکنش نظامی یا سیاسی روسها علیه ائتلاف سعودی هم وجود دارد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

7 نظر در مورد "جنگ نفتی ائتلاف سعودی با روسیه"

ناشناس :

مگه روسیه نفت میفروشه که از ارزان شدنش ناراحته؟

۲
۳
m.a :

۱۱ میلیون بشکه نفت اگر اشتباه نکنم تولید میکنه شرکت های مثل روس نفت و گازپروم و ….

۱
رضا :

واکنش نظامی؟؟؟؟؟؟ عربستان متحد نزدیک (گاو شیرده!) آمریکا هست! به هیچ عنوان امریکا کوتاه نخواهد آمد! همون طور که روسیه زمانی, که آمریکا قصد حمله نظامی به آن را داشت شدیدا مقاومت کرد و آمریکا جز حمله موشکی محدود کاری از پیش نبرد!

۴
رضا :

واکنش نظامی؟؟؟؟؟؟ عربستان متحد نزدیک (گاو شیرده!) آمریکا هست! به هیچ عنوان امریکا کوتاه نخواهد آمد! همون طور که روسیه زمانی, که
آمریکا قصد حمله نظامی به سوریه را داشت شدیدا مقاومت کرد و آمریکا جز حمله موشکی محدود کاری از پیش نبرد!

۲
مسعود یزدانفر :

با توجه به جنگ نفتی میان عربستان وروسیه وواکنشهای ترامپ نسبت به ان باتوجه به پایین امدن قیمت نفت تگزاس این احتمال وجود دارد که حمله به آرامکو در گذشته ودر اینده کار آمریکابودهوباشد یعنی با توجه به پایین آمدن قیمت نفت وبالا رفتن تولید ان در جهت جلوگیری از زیان بیشتر از فروش نفت تکزاس ،این احتمال می رود آمریکا به تاسیسات نفتی عربستان حمله کند واین حمله راگردن سایر کشورها مثل ایران روسیه یمن وحزب الله لبنان بیندازد وبه این بهانه به این کشورها حمله کند

۱
۵
علی :

خوب روسیه مقصره یا همه چی را باهم قاطی میکنیم

۴
۲
ناشناس :

این روسیه کمونیست هرچی به سرش بیاد کمه ایران رو دویست ساله بیچاره کرده