اخبار
پیشروی مهم انصارالله در جنوب غرب استان الجوف ۱۳ فروردین ۹۹ + نقشه میدانی
اخبار, غرب آسیا, نقشه, یمن ۱۳ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ با فروپاشی خطوط دفاعی ائتلاف سعودی در استان الجوف، انصارالله موفق به آزادسازی پایگاه اللبنات و چند منطقه در شرق شهر الحزم شد.

پس از چند روز درگیری سنگین و حملات قاطع انصارالله، روز گذشته نیروهای ائتلاف سعودی از مناطق السیل، اندر، جبل البرش و عرفج و همچنین پایگاه اللبنات عقب نشینی کردند.
در حال حاضر درگیریها در جبل الاقشع، الاعیرف، الخسف ادامه دارد.
توپخانه انصارالله از شب گذشته در حال بمباران مواضع ائتلاف سعودی در الکنایس و الاقشع می‌باشد.
همچنین جنگنده‌های ائتلاف سعودی از روز گذشته تا ظهر امروز ۱۱ بار مواضع انصارالله را بمباران کرده اند.

نیروهای کمکی منصورهادی با همراهی قبایل جدعان، مراد و عبیده نیز به جبهات الجوف و بازپسگیری مناطق از دست رفته اعزام شده اند و فعلا عملیاتی جهت بازپسگیری اللبنات از سوی آنها صورت نگرفته است.

با پیشروی انصارالله در جبهه شرقی الحزم، دست انصارالله برای ورود به استان مأرب بازتر شده و مدیریتهای “رغوان” و “مدغل” می‌تواند اهداف بعدی انصارالله در این جبهه باشد.

مشاهده نقشه آنلاین

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

23 نظر در مورد "پیشروی مهم انصارالله در جنوب غرب استان الجوف ۱۳ فروردین ۹۹ + نقشه میدانی"

ناشناس :

سلام ایول به انصارالله یمنی ها الان حرکت گاز انبری احتمال زیاد انجام میشه و مناطق رغوان و مدغل که پایگاه ماس در اون قرار داره آزاد میشه و اگر اینطوری بشه عالیه مارب حتما آزاد میشه البته میتونن از شمال مارب هم وارد عمل بشن که باید پایگاه الکنایس آزاد کنن به هر حال طی چند هفته آینده اتفاقات جدیدی رخ میده.?

۱۶
۲
ناشناس :

باسلام.احتمالا الکنایس باید یک منطقه استراژی باشه،که به روی شهر مارب مشرف باشد! احتمالا دیر یا زود جاده از دو طرف قطع بشه! بعید نیست نیروها یمنی از سمت شمال میخوان بیان تا جاده رو کامل قطع کنند…به نظر میاید،مارب سقوط کرده و نیروهای عربستانی،دارن وقت تلف میکنند تا کمی دیرتر این اتفاق بی افته! ..

۹
۳
ناشناس :

اگر انصارالله بتونه از سمت پایگاه کفول به سمت سد مارب پیشروی کنه و بجای حرکت به سمت مارب به سمت خروجی جنوبی شهر مارب حرکت کنه و جاده تدارکات قطع کنه و از طرف شمال به سمت پایگاه الرویک و پالایشگاه صافر پیشروی کنه و اون جاده رو هم قطع کنه کار ائتلاف تمومه تو مارب و اینم بگم انبوه ادوات که غنیمت گرفته میشه قابل توجه بخصوص اگر یه پدافند پاتریوت هم میون غنائم باشه ? برای زدن جنگنده خوبه کاش این اتفاق بیفته اینطوری پدافند مفت دستشون میاد امیدوارم تا قبل سغوطمارب نتونن خارج کنن.??

۱۰
۲
ناشناس :

اون موقعه اگر این چنین رخ بده قیافه بن سلمان دیدن داره بخصوص که اون پدافند اگر به دست یمنی ها بیفته کلی اطلاعات میتونه به ما بده

۷
۳
ناشناس :

ایشالا این منطقه به دست بچه های یمنی بیفته.وجایی باشه برای جولان سربازان امام زمان عج

۱
۱
ناشناس :

مگه اونجا پاتریوت مستقرند

۱
ناشناس :

دوست عزیز سلام این تاکتیکی که شما در نظر گرفتی قتلگاهی درست میشه به نیروهای انصاراله تاکتیک شما را پاتک میگوین در شرایطی هست که نیروهای دشمن از همدیگر فاصله زیادی داشته باشند بهترین تاکتیک در حال حاضر عقب راندن نیروهای دشمن هست و پیشروی

ناشناس :

سلام

ناشناس :

نمیشه

ناشناس :

من فکر میکنم از دو جهت انصارالله پیشروی میکنه یکی بقول تحولات جهان اسلام از سمت شمال مناطق رغوان و مدغل و دوم هم به سمت شرق پایگاه البنات تا جاده و پالایشگاه صافر چون حدف اصلی انصارالله نفت گاز و برق تولید در این تاسیسات هس امیدوارم این رخ بده.

۶
۲
ناشناس :

سلام راستش اگر بخوایم وضعیت تو بعد کوتاه مدت نگاه کنیم یمن تیکه پاره ولی اگر تو بعد بلند مدت نگاه کنیم مثلا از دو یا ۳ ماه پیش که عملیات بنیان مرصوص شد تا بحال بسنجیم میمبیند که چقدر پیشرفت داشتن و چقدر پیشروی کردن ای کاش مساحت و نقشه این مناطق میزاشتید بدونیم

۸
۲
ناشناس :

سلام منم‌ موافق اینم که یه نقشه کامل از پیشروی های دو سه ماه اخیر تا به حال که این مناطق آزاد شده چقدر وسعت دارن خب خیلی خوبه .

۱۰
۲
بهمن :

به نظرم کافیه سه راهی
هیلان بگیرن اینطوری پایگاه ماس و مناطق رغوان و مدغل محاصره میشن و اگر عملیاتی کنن خیلی راحت تر میتونن آزاد کنن.

۱
۳
ناشناس :

اگر مارب آزاد بشه میشه امیدوار به آزادسازی کل یمن شد.

۵
۲
ناشناس :

استان المارب نقطه اتصال شمال وجنوب یمن است اگر این ولایت به دست مقاومت وانصارلله سقوط کندباضافه ولایت الجوف در حکم امضای مرگ ال سعود وهمپیمانان انهاست ازطرفی سقوط مارب کلید فتح دیگر ولایات یمن است که به جز عدن بقیه عموما ولایات بیابانی وکم سکنه هستندمرگ ال سعود نزدیک است .

۱
۱
ناشناس :

بنظرمیرسه کارانصارالله خیلی سخت باشه قبایل اون منطقه که بانیروهای منصورهادین یعنی قبایل طرفدارانصارالله این مناطق نیستن؟

۴
ناشناس :

انشا اله خبرهای خوشحال کننده می رسد،به امید پیروزی،جبهه مقاومت،،،،،،،،

۵
۲
ناشناس :

سلام.اینکه میگن ائتلاف کوه هیلان روتصرف کرده راسته؟؟؟

۴
۱
محراب :

سلام خیر

۴
۲
ناشناس :

سلام خبری هست مبنی بر این که ائتلاف یورش بردن به جبل هیلان و بخش هایی از اونو آزاد کردن و خب رسانه های ائتلاف هم به شدت خبر بازتاب میدن اگر اشتباه بگید بدونیم درسته یا نه.

۴
۱
محراب :

سلام هیلان کاملا در کنترل انصارالله است

۴
۲
Vahid :

سلام
نقشه ی آنلاینتون معرکه بود. معرکه

۷
۲
ناشناس :

آفرین به این همه کارشناس نظامی خبره.به به

۳
۱