اخبار
احداث پست های نظامی جدید در مسیر M4 توسط ترکیه
اخبار, ترکیه, سوریه ۲۲ فروردین ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” طی هفته اخیر ارتش ترکیه چهار پست نظامی جدید در مسیر بزرگراه حلب-لاذقیه در نزدیکی جسرالشغور احداث کرده است.

ارتش ترکیه در هفدهم فروردین ماه سه پست نظامی جدید در مناطق فریکه، الزعینیه و بسکریا و در بیست و یکم فروردین ماه یک پست نظامی جدید دیگر در روستای جنه القری مشرف بر بزرگراه M4 احداث کرد.

پست های نظامی احداث شده در نزدیکی شهر جسرالشغور قرار دارند؛ شهر جسرالشغور اصلی ترین پایگاه تروریست های تحریرالشام و حزب اسلامی ترکستان در جنوب غرب استان ادلب است. مشخصا احداث این پست های نظامی بدون هماهنگی و تفاهم با تروریست های تحریرالشام و حزب اسلامی ترکستان مقدور نبود.

هرچند که پست های نظامی احداث شده میتواند بر روند اجرای توافق منطقه امن در مسیر M4 کمک کننده باشد، با این حال هنوز ترکیه موفق به عمل به توافق صورت گرفته و بازگشایی کامل مسیر M4 نشده است و این مسیر همچنان توسط مسلحین مسدود است. از سوی دیگر با توجه به سوابق قبلی ترکیه در احداث چنین پست های نظامی در منطقه ادلب، این پست های نظامی میتواند بعنوان گامهای آماده سازی ترکیه برای آغاز عملیات نظامی جدید در منطقه و یا حتی محافظت از شهر جسرالشغور در برابر عملیات های آتی ارتش سوریه باشد.

مشاهده نقشه آنلاین

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظر در مورد "احداث پست های نظامی جدید در مسیر M4 توسط ترکیه"

ناشناس :

اتش بس یه اشتباه بزرگ بود هر طور شده باید کل ادلب رو پاکسازی میکردن هر چی دیر تر بدتر

۶
۵
ناشناس :

هر چند که در مرام ما نیست که حتی برای دشمن هم آرزوی مرگ کنیم اما به خاطر تمام ستم‌هایی که در این چند سال، اردوغان جانی و آدمکشان اخوانی بر مردمان مصر، سوریه، لیبی، الجزایر، عراق، تونس و… از مذاهب، فرق، اقوام و نژادهای مختلف تحمیل نمودند، انشالله خداوند خود شر این ویروس سراسر نفاق و بدتر از کرونا را به زودی زود از سر مسلمین و همه مردمان منطقه کوتاه نماید. که همانا منافقین از کفار هم بدترند.

۱۰
۴