اخبار
آخرین اخبار از جبهه الجوف و مأرب ۳ خرداد ۹۹
اخبار, غرب آسیا, یمن ۰۳ خرداد ۱۳۹۹

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ نیروهای ائتلاف سعودی در جبهات غربی مأرب و الجوف حملاتی را به سمت مواضع انصارالله آغاز کرده اند که با عملیات معکوس انصارالله همراه شده است.

این حملات که با بمباران گسترده (بیش از ۳۷ بار) مدیریت های مدغل، مجزر و مناطق الخسف و پایگاه اللبنات و… توسط جنگنده‌های ائتلاف سعودی همراه بوده است تاکنون منجر به پیشروی خاصی نشده و سقوط روستاها و ارتفاعات حومه پایگاه اللبنات صحت ندارد.

 

همچنین انصارالله در جهت شرقی پایگاه اللبنات به مناطق علم الابیض و علم الاسود حمله برده است که تاکنون منجر به آزادسازی این مناطق نشده است.
تصرف این مناطق در کنار الریان و یا پایگاه الکنایس دارای اهمیت خواهد شد، چرا که گویای برنامه انصارالله برای پیشروی جدید در استان مأرب و یا میدان نفتی الصافر خواهد بود.

 

در حال حاضر عملیات معکوس انصارالله در غرب مأرب و شرق الجوف ادامه دارد و امکان آزادسازی مناطق باقیمانده تحت سیطره ائتلاف سعودی وجود دارد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "آخرین اخبار از جبهه الجوف و مأرب ۳ خرداد ۹۹"

ناشناس :

منظورتون از حملات معکوس چیه؟ همون ضدحمله هست؟

۱
۱
محمد :

یه جوری فلش های قرمز رو بزرگ کشیدی عکس تیتر رو دیدم زهره ترک شدم گفتم یهو کل مناطق گرفته شده توی سه ماه از دست رفت یکم اروم تر داداش چه وضعشه؟

۲
۱
محمد :

مگه اعلام نکردن عملیات تو الجوف تموم شده؟
بازم که حمله کردن اقا میرزا؟

۳
Mirza :

عملیات قبلی تموم شد. جدید ممکنه هر لحظه اغاز بشه

۲
۱
ناشناس :

با آزاد سازی مارب نیمی از جنگ را یمنی ها برده اند .شمارش معکوس به نظرم شروع شده باید دید چه زمانی .حمله اصلی آغاز میشود.

۲
۲