سر مقاومت در افغانستان چگونه بریده می‌شود؟

پنجشنبه ۱۵ خرداد ۹۹ - ۰۱:۰۱
https://iswnews.com/?p=32421

ترور، بازداشت، برکناری و… ابزار جریان غربگرا برای تضعیف و حذف فرماندهان جهادی و مقاومت علیه تروریسم در افغانستان بوده است.

به دنبال یکی دیگر از طرحهای این پروژه، دادگاه افغانستان اخیرا در رابطه با حمله به مراسم تشییع جنازه “محمد سالم ایزدیار” دستور بازداشت ۱۳ نفر از مقامات و فرماندهان نظامی را صادر کرده است که برخی از آنها از فرماندهان خوش نام و آوازه دوره جهاد و جنگ با طالبان هستند.

 

ماجرا از آن قرار است که در سال ۱۳۹۶ تظاهرات ضد دولتی مقابل ارگ ریاست جمهوری با انفجار تانکری، به خاک و خون کشیده شد و طی آن صدها نفر از جمله “محمد سالم ایزدیار” فرزند نائب رئیس مجلس افغانستان کشته و زخمی شدند. بعد از آن مراسم تشییع جنازه ایزدیار نیز هدف حمله تروریستی قرار گرفت و حالا پس از گذشت سه سال از حملاتی که به گردن شبکه حقانی انداخته شد، بر طبق نظر دادگاه افغانستان ۱۳ نفر از فرماندهان نظامی نظیر ژنرال شریف یفتلى، ژنرال مراد على مراد، ژنرال گل نبى احمدزى، حسن شاه فروغ و صادق مرادى عامل آن بوده و در آن جنایات همکاری داشته اند.

 

در سالهای اخیر با روی کار آمدن جریان غربگرا و در رأس آن اشرف غنی، تقابل های سیاسی نیز رنگ و بوی مذهبی و نژادی بیشتری گرفته و ترور و برکناری فرماندهان موثر در نبرد با طالبان نظیر ژنرال عبدالرازق و… اوج گرفته است.

این پروژه در کنار توافق سیاسی اخیر اشرف غنی و عبدالله عبدالله (که بی توجهی دیگری به نظر اقوام و مذاهب مختلف افغانستان بود)، قطعا منجر به تقویت موضع نظامی و سیاسی طالبان و تضعیف مقاومت در افغانستان خواهد شد. همان طالبانی که با حمایت آمریکا ایجاد شد و مورد حمایت قطر و پاکستان قرار گرفت و نبرد با آنها بهانه اشغال افغانستان شد و پس از هجده سال نبرد در آخر کار به توافق صلح ختم شد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. ناشناس گفت:

  من کاملا موافقم اینهای ک از وظیفه برکنار شدن اول مثل جندال مراد جندال یفتلی هردو از فرمانده های جبهه مقاومت بودن اینها بدستور ارگ خانه نشین شدن بدستور ارگ هم محامکه میشود جندال نبی احمد زی استانیگزی ریس امنیت ملی مقصر اصلی استن ک فعلا مشاور غنی مقرر شدن

  ۰
  1. ناشناس گفت:

   گل نبی احمد زی بعد از این که طالبان به کابل آمدن فقط امامه عوض کرد ودر صف همون وحشی های بنام طالب و بعدا داعش در داخل نظام افغانستان جا خوش کرد.

   ۰
 2. ناشناس گفت:

  نتیجه دخالت در امور افغانستان از طریق حمایت از گروه های تروریستی و مسلح همین هست، انگیزه برای نفرت مردم، سیاست ها باید اصلاح شود، بهتر هست به ارتش افغانستان کمک می شد تا مسئله ای ایجاد نشود

  ۰
  1. چمن گفت:

   برادر شک نکن تا مقاومت کشوری مثل ایران را داره هیچ گاه تضعیف نمیشه.مگه سوریه و عراق همه ی کشورها یه طرف نبودن اما ایران گفت باید بشار بماند.که ماند.پس دیر وزود داره اما باوجود روحیه ی جهادی شهیدی چون احمدشاه مقاومت سربلنده

   ۰
 3. ناشناس گفت:

  هدف محاصره کامل انقلاب ایران استوتا کنون موفق عمل کردهاند جانسختی انقلاب نهایت محاصرهاقتصادی را به دنبال داشتهودولت را مجبور کرده برای ادامه اموال خود را بفروشد تنها کسیکه به آمریکا نه گفته انقلابیون ایران هستند شک نکید

  ۰
 4. محمدازایران گفت:

  مقاومت یعنی مردم افغانستان که مثل کوه استوارهستن وباهربادی بخودنمیلرزد. افسوس که جنگ داخلی افغانستان راگرفتارساخت وگرنه اولین کسانی بودن که اسرائیل راموردحمله قرارمیدادن.

  ۰
  1. حسن خان گفت:

   عرضه ندارند که یه خائنی مثل اشرف غنی را از عرصه ریاست به زیر بکشند

   ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام