آفریقا
تحویل سوخو-۳۵ های جدید به ارتش مصر + تصاویر

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” نیروی هوایی مصر علیرغم تهدیدات و فشارهای آمریکا به تازگی پنج فروند جنگنده برتری هوایی سوخو-۳۵ را از روسیه دریافت کرد.

بر اساس تصاویری که از این جنگنده ها در کومسومولسک-نا-آموری منتشر شده است، شماره سریالهای آنها به ترتیب ۹۲۱۰ – ۹۲۱۱ – ۹۲۱۲ – ۹۲۱۳ – ۹۲۱۴ میباشد.
به موجب قراردادی که در سال ۲۰۱۹ به ارزش ۲ میلیارد دلار بین روسیه و مصر منعقد شد، نیروی هوایی مصر ۲۰ فروند جنگنده برتری هوایی سوخو-۳۵ از روسیه دریافت خواهد کرد. پس از این قرارداد طبق معمول آمریکا کشور مصر را تهدید کرد در صورتی که از روسیه جنگنده بخرد این کشور را ممکن است تحریم کند.

البته ارتش مصر ید طولایی در خرید تجهیزات نظامی مختلف و گسترده از کشورهای مختلف جهان دارد که همین موضوع انتقادات بسیاری را متوجه این کشور کرده است.بسیاری معتقدند این مسئله ارتش مصر را از لحاظ پشتیبانی جنگ افزارها در طولانی مدت دچار مشکل خواهد کرد.

در خصوص مصر ذکر این نکته قابل توجه است که این کشور پس از اسرائیل بزرگترین دریافت کننده کمک های خارجی از ایالات متحده است. آمریکا طی سالهای اخیرا میلیاردها دلار کمک در زمینه های اقتصادی و نظامی به کشور مصر ارائه داده است. با این وجود مصر نسبت به تهدیدات آمریکا در خصوص خرید جنگنده از روسیه بی توجه است؛ شاید بخشی مهمی از رفتار مصر به این موضوع برمیگردد که این کشور به نوعی نقش سوپاپ اطمینان برای رژیم اسرائیل را ایفا میکند و مصر با علم بر این موضوع به نوعی در حال اخاذی زیرکانه از آمریکاست!

 

 

یادداشت بالا را می پسندید؟ هم اکنون از ما حمایت کنید!

 

۱۰ هزار تومان ۲۰ هزار تومان ۳۰ هزار تومان ۵۰ هزار تومان مبلغ دلخواه

 

در مورد ما بیشتر بدانید: صفحه کمک های مردمی

 

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر در مورد "تحویل سوخو-۳۵ های جدید به ارتش مصر + تصاویر"

ناشناس :

دو دوز بازی های دو قدرت جهانی است که به هم اوانس می دهند .‌ و همیشه با هم هماهنگ عمل می کنند . ولی ظاهرا برای کشور سوم خریدار شاخ و شونه نشان می دهند .‌!!!

۱