آخرین اخبار از جبهات مأرب و الجوف ۱۹ شهریور ۹۹ + نقشه میدانی

پنجشنبه 20 شهریور 99 - 01:01
https://iswnews.com/?p=36931

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ انصارالله موفق به آزادسازی مناطق شمالی مدیریت مدغل در غرب استان مارب از سیطره ائتلاف سعودی شدند و پایگاه مهم ماس در آستانه محاصره قرار گرفت.

بر اساس آخرین اخبار از جبهه غرب مأرب، انصارالله طی حمله شب گذشته تا عصر امروز موفق به آزادسازی روستاهای الدبین، مجزع، الزبده، حنزوب، السامره، العرقه، الزبره، الصفیرا، الخریبه و الحصور در شمال مدیریت مدغل از سیطره ائتلاف سعودی شد.
درگیری برای آزادسازی سایر مناطق در جهت شمالی و غربی مدغل ادامه دارد. با توجه به آزادسازی مناطق شمالی مدغل احتمال عقب نشینی ائتلاف سعودی از پایگاه ماس بسیار بالاست چرا که این پایگاه در حالت شبه محاصره قرار دارد و در صورت حفظ این مناطق توسط انصارالله، شکست ائتلاف در غرب مأرب قطعی است.

در جبهه الجوف نیز حمله ائتلاف سعودی به جبهه العلم و الریان دستاورد خاصی نداشته و مناطق النضود، جبل السک و ابرق الخلیقه در کنترل انصارالله قرار دارد.
مناطق العلم الابیض و الاسود در گذشته هم تحت کنترل ائتلاف سعودی قرار داشت و ادعای رسانه های تابع ائتلاف در خصوص عقب نشینی انصارالله از آنها دروغ است.

همچنین مناطق دیگر نظیر “قرن سالم”، “فریده” و “زین مین”، که در گزارشهای رسانه های تابع ائتلاف بعنوان “پیشروی وسیع در الجوف” مطرح شده، مناطق بیابانی و کم اهمیتی هستند که مابین النضود و العلم الابیض قرار دارند و بعنوان خط تماس بین طرفین محسوب میشوند و دست هیچکدام از طرفین نیستند.

برای نمایش نقشه در اندازه اصلی کلیک کنید
به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. علی گفت:

    انصار الله خیلی فعال شده چند وقته……

تبلیغات در تحولات جهان اسلام