جنایت جنگی در یمن

نویسنده:
سه شنبه ۲۱ شهریور ۹۶ - ۱۴:۲۷
https://iswnews.com/?p=3741

سازمان ها جهانی و منابع خبری مختلف از شیوع بیماری های واگیر دار در یمن خبر می دهند.اعداد و ارقام در این زمینه متفاوت است.

برخی می گویند از آغاز شیوع بیش از ۳۳۰ هزار نفر مبتلا شده اند و ۱۷۰۰ مورد مرگ ناشی از ان به ثبت رسیده است.
از سوی دیگر به علت محاصره ی همه جانبه ائتلاف سعودی علیه مردم یمن، وضعیت اقتصادی به نحوی می باشد که انان ناچار هستند بین تهیه غذا و درمان بیماری وبا یکی را انتخاب کنند.
در گزارش دیگری که از سوی سازمان بهداشت جهانی منتشر شد اعلام شد: استان حدیده در غرب یمن با ثبت حدود ۷۰ هزار مورد ابتلا به بیماری وبا بیشترین امار مبتلایان به این بیماری در سراسر این کشور به خود اختصاص داده است و بالاترین میزان قربانیان بیماری نیز در استان حجه می باشد.
اخبار مختلفی در این زمینه مخابره می شود.اما انچه که قابل تامل است، شیوع بیماری های واگیر داری همچون وبا ان هم در قرن بیست و یکم است. از دید علم پزشکی افراد زمانی به این بیماری مبتلا می شوند که از اب اشامیدنی ناسالم و غیر بهداشتی برخوردار باشند.این شرایط در یمن به وضوح دیده می شود.
شاید اگر این اتفاق در اروپا می افتاد جهانیان متعجب می شدند که چرا در کشورهای متمدن غربی این حادثه روی داده است. اما وقتی این بیماری در یمن شیوع می یابد هیچکس حرفی نمی زند.
از اغاز این جنگ(شش فروردین ۱۳۹۴)احتمال می رفت مردم یمن درگیر بیماری های واگیردار شوند.
وبا فقط یک نمونه از اوضاع وخیم انسانی است.
این جنگ باعث شد مردم دچار قحطی شوند از سوی دیگر به دلیل حملات مکرر تمام زیر ساخت ها در یمن از بین رفته است. با این اوصاف عربستان سعودی همچنان به ادامه عملیات نظامی اصرار دارد. تحلیلگران نظامی بر این باور هستند، سعودی ها به هیچ یک از اهداف از پیش تعریف شده ی خود در یمن نرسیده اند.
علاوه بر شرایط وحشتناکی که توضیح دادم، بدترین نوع جنگ نادیده گرفتن غیرنظامیان می باشد، سعودی ها با وقاحت تمام به این کار می پردازند.در این حملات عمدتا کودکان هستند که این اسیب ها را می بینند. از این جهت اگر پدر و یا مادر خویش را از دست دهند در این اوضاع نابسامان چه کسی می خواهد به داد این افراد بی گناه برسد و اگر مجروح شوند به دلیل نبود تجهیزات پزشکی جان خود را از دست خواهند داد.
ای کاش حکام سعودی بخصوص ولیعهد جوان و بی تجربه، که در پست وزارت دفاع قرار دارد بدانند با عملیات نظامی نه تنها مشکلات برطرف نمی شوند بلکه اوضاع روز به روز پیچیده تر می شود.
طبق معمول سازمان های جهانی حقوق بشر نیز در برابر این جنایات جنگی سکوت کردند و خود را به دلارهای نفتی سعودی فروخته اند…
اگر انصارالله نبود و با این تجهیزات محدود به مقابله نمی پرداخت ما شاهد بدتر از این ها بودیم…
سکوت در برابر جنایات سعودی مانند این است که ما هم در این جنایات همدست این ادمکش ها هستیم. به همین دلیل نباید ساکت ماند.حداکثر کاری که من توانستم انجام دهم این یادداشت بود.امیدوارم بقیه نیز به وظیفه خود عمل نمایند.

یادداشت از رادمهر مرادی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام