افغانستان: آخرین اخبار از نبردهای جبهه هلمند

یکشنبه 4 آبان 1399 - 19:18
https://iswnews.com/?p=38167

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ حملات سنگین طالبان برای تصرف مرکز استان هلمند ادامه دارد.

براساس آخرین اخبار از شهر لشکرگاه مرکز استان هلمند، طالبان از ۲۰ مهر ۹۹ حملات سنگینی را برای تصرف این شهر و مناطق حومه‌ی آن شامل شهرستان های نادعلی، ناوه و نهر سراج آغاز کرده است.
طالبان پیش از این در توافق صلح با آمریکا تعهد داده است که به شهرها بزرگ استانهای افغانستان حمله‌ای انجام ندهد و از این منظر دولت مرکزی، طالبان را ناقض توافق و آمریکا را بی توجه به توافق می‌داند.

براساس آمارهای منابع محلی، در این درگیریها تاکنون دهها نفر از نیروهای امنیتی و غیرنظامیان جان باخته و زخمی شده اند و همچنین بیش از ۳۰۰ نفر از نیروهای طالبان در حملات هوایی و درگیریها کشته و زخمی شده اند. این منابع افزودند، بر اثر حملات طالبان ده هزار خانوار در هلمند آواره شده و درگیریها در منطقه ادامه دارد.

طبق آخرین اطلاعات منتشر شده از منطقه، طالبان در روزهای ابتدایی حملات خود موفق به سیطره بر مناطق باباجی، بولان و همچنین پاسگاههای نیروهای امنیتی در حوزه چهارم و پنجم شهر لشکرگاه شده است و در حال حاضر درگیریها در حوزه هفتم و هشتم جریان دارد.

استان هلمند به مرکزیت شهر لشکرگاه، از استانهای جنوبی افغانستان است که قریب یک میلیون نفر جمعیت دارد و پس از ورود نیروهای آمریکا و ناتو به این کشور تبدیل به یکی از ناآرام ترین مناطق افغانستان شده است. نیروهای انگلیسی در پایگاههای این استان مستقر هستند و گفته می‌شود ۶۰ درصد خشخاش افغانستان در هلمند کشت می‌شود.

برای نمایش در اندازه اصلی کلیک کنید
  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.