سوریه: تخلیه پست نظامی معرحطاط توسط ترکیه

دوشنبه ۱۹ آبان ۹۹ - ۱۳:۵۰
https://iswnews.com/?p=38622

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” در ۱۷ آبان نیروهای ارتش ترکیه مستقر در پست نظامی معرحطاط در جنوب معره النعمان عملیات تخیله این پست نظامی و تحویل آن به ارتش سوریه را آغاز کردند.

هفته گذشته در ۱۴ آبان نیز عملیات تخلیه پست نظارتی شئرمغار در جنوب سهل الغاب توسط ترکیه آغاز و این پست نظارتی تحویل ارتش سوریه شد.

همچنین پست نظارتی مورک، بزرگترین پست نظارتی ارتش ترکیه در شمال استان حماه طی دو هفته اخیر بطور کامل تخلیه و تحویل ارتش سوریه داده شد.

بر اساس اطلاعات موجود عملیات تخلیه آن دسته از پست های نظامی و نظارتی ارتش ترکیه که در حال حاضر در مناطق تحت کنترل دولت سوریه در محاصره نیروهای ارتش سوریه قرار دارند به تدریج ادامه خواهد داشت.

پس از تخلیه پست نظارتی مورک و شئرمغار و پست نظامی معرحطاط در حال حاضر ۶ ایستگاه نظارتی و ۳ الی ۴ پست نظامی ارتش ترکیه در مناطق تحت کنترل دولت سوریه در محاصره ی کامل نیروهای ارتش سوریه قرار دارند. ایستگاه های نظارتی که اکنون در محاصره نیروهای ارتش سوریه قرار دارند ایستگاه نظارتی صرمان، ایستگاه نظارتی تل الطوقان، ایستگاه نظارتی العیس، ایستگاه نظارتی الراشدین، ایستگاه نظارتی عندان و ایستگاه نظارتی جبل شیخ عقیل می باشند. پست های نظامی نیز در اطراف سراقب و در الزربه قرار دارند.

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام