آخرین تحولات افغانستان؛ ۲ مهر ۹۶

یکشنبه ۲ مهر ۹۶ - ۱۰:۱۵
https://iswnews.com/?p=4114

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تحولات جهان اسلام»؛ طی روزهای اخیر آمریکا در راستای تقویت ارتش افغانستان ۶ فروند بالگرد بلک هاوک را تحویل نیروی هوایی این کشور داده اند. همچنین بنقل از مقامات وزارت دفاع آمریکا گفته می شود در راستای اجرای استراتژی جدید آمریکا، سه هزار نفر نیروی نظامی جدید به افغانستان اعزام خواهد شد.

در جبهه شمال افغانستان، روستای مهم «بخاری قلعه» در حومه شهر المار در استان فاریاب، پس از درگیری نیروهای امنیتی با عناصر طالبان آزاد شد. همچنین براساس اظهارات مقامات محلی در این درگیریها سد آب گردان و روستاهای حومه بخاری قلعه نیز به کنترل نیروهای امنیتی افغانستان درآمد.

در طی عملیات روزهای اخیر نیروهای امنیتی افغانستان در شهر محمدآغه استان لوگر، ۳۲ روستا از وجود عناصر طالبان پاکسازی شد.
«نثار احمد نعیم زی» فرمانده پلیس شهرستان محمدآغه گفت: «پس از عملیات سه روزه نیروهای امنیتی در این منطقه، ۳۲ روستا از وجود عناصر طالبان پاکسازی شد.»
استان لوگر در جنوب کابل قرار دارد و بنوعی حاشیه امنیت پایتخت محسوب می گردد.

براساس اظهارات «عطاالله خوگیانی» سخنگوی استاندار ننگرهار؛ در اثر حملات راکتی پاکستان به شهر مرزی نازیان در استان ننگرهار دو کودک شهید و سه نفر زخمی شدند.
مقامات افغانستان تاکنون در برابر حملات پاکستان به مناطق مرزی موضع قاطعی نگرفته و درصدد حل روابط با این کشور هستند. در تشدید تنش بین دو کشور میتوان گفت استراتژی جدید آمریکا در افغانستان و وضع تحریم های مالی و… علیه پاکستان از سوی آمریکا نیز بی تاثیر نبوده است.

در خصوص وضعیت نبردها در افغانستان باید گفت که درگیریها بصورت کنترل شده ای، فرسایشی است. استراتژی قدیمی «تفرقه بینداز و حکومت کن» از طرفی با تقویت پنهانی تروریسم در این کشور و از طرفی با باج گرفتن از دولت به بهانه تجهیز ارتش، بازی ای است که غربیها طی سالهای اخیر در این کشور اجرا کرده و می کنند. در روزهای آینده ان شاءالله مفصل تر به تحلیل وضعیت نظامی افغانستان خواهیم پرداخت.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام