عراق: ورود دوباره حشدالشعبی به سنجار برای مقابله با حمله ترکیه!

شنبه 25 بهمن 99 - 18:28
https://iswnews.com/?p=41547

به گزارش پایگاه “تحلیلی خبری تحولات”؛ بر اساس اخبار محلی نیروهای حشدالشعبی مجددا به شهر سنجار در غرب موصل بازگشته و امنیت این منطقه را به دست گرفته‌اند.

نیروهای حشدالشعبی متشکل از سه تیپ شامل ۹ تا ۱۰ هزار نیرو در ۱۱ فوریه (۲۳ بهمن) به دستور مصطفی‌الکاظمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در منطقه سنجار و مناطق اطراف آن مستقر شدند.
طبق گزارشات رسیده پس از اعزام نیروهای حشدالشعبی به منطقه مذکور، عبدالعزیز المحمداوی (ابوفدک) نائب رئیس سازمان حشدالشعبی و هیئت همراه از شهر سنجار، تلعفر و مناطق اطراف آن بازدید کرده و با افراد محلی دیدار و گفتگو کردند.

عبدالعزیز المحمداوی (ابوفدک) نائب رئیس سازمان حشدالشعبی

پس از تهدیدات اردوغان مبنی بر حمله احتمالی ترکیه به سنجار به بهانه حضور پ‌ک‌ک در این منطقه، یکی از فرماندهان حشد الشعبی در سنجار اعلام کرد: “چند روز پیش از بغداد به ما اطلاع داده شد که برای دفع هرگونه حمله ترکیه به سنجار آماده شویم و در این زمینه، نیروهای حشدالشعبی با تعداد حدود ۱۰ هزار مبارز به سنجار اعزام شدند. “
این فرمانده حشدالشعبی همچنین گفته است: “طبق اطلاعاتی که ما داریم، ترکیه قصد حمله به سنجار و استقرار نیروهای پیشمرگه[وابسته به بارزانی(PDK)] را دارد.”

پس از اجرای توافق صورت گرفته در ۹ اکتبر(۱۸مهر) بین دولت فدرال عراق (دولت کاظمی) و اقلیم شمالی این کشور (حزب دمکرات کردستان PDK) بر سر منطقه سنجار به منظور اجرای یک اداره مشترک و اخراج مسلحین وابسته به پ‌ک‌ک و همچنین عقب نشینی نیروهای حشدالشعبی به فاصله ۵ کیلومتری از این منطقه، این اولین بار است که نیروهای حشدالشعبی به منطقه مذکور بازمی‌گردند.

همچنین با توجه به افزایش حملات داعش در مناطق مختلف عراق و اعلام برنامه سفر پاپ به عراق در ۱۵ تا ۱۸ اسفند و بازدید احتمالی وی از شهر قراقوش در حومه موصل، یکی دیگر از دلایل افزایش نیروهای حشد الشعبی در منطقه سنجار تامین و تضمین امنیت منطقه در برابر هرگونه تهدیدات تروریستی است.

بصورت کلی تیپ های مختلف حشد الشعبی نقش بسیار مهم و پر رنگی را در تامین امنیت مناطق مختلف عراق و مبارزه با تروریسم و داعش ایفا می کنند.

به اشتراک بگذارید:

حمایت شما از تحولات جهان اسلام

10 هزار تومان  20 هزار تومان  30 هزار تومان  50 هزار تومان 100 هزار تومان
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام