فروش ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار بشکه نفت به اسرائیل توسط اقلیم کردستان عراق

شنبه ۱۱ اردیبهشت ۰۰ - ۱۸:۱۱
https://iswnews.com/?p=44766

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ اقلیم کردستان عراق در ماه مارس ۲۰۲۱ میلادی، ۲۳ درصد از مجموع ۱۱ میلیون و ۱۴۹ هزار بشکه نفت صادراتی خود معادل ۲.۶۵۲.۴۷۴ بشکه را به اسرائیل فروخته است.

بر اساس گزارشهای موجود، بیشترین مقدار فروش نفت اقلیم کردستان به کشور ایتالیا با ۴ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۴۹۲ بشکه نفت بوده است.
رتبه دوم نیز متعلق به اسرائیل است و اقلیم کردستان، ۲ میلیون و ۶۵۲ هزار و ۴۷۴ بشکه نفت به این رژیم فروخته است.
همچنین اقلیم کردستان عراق ۱ میلیون و ۷۹۹ هزارو ۹۹۱ بشکه نفت به یونان، ۵۹۹ هزار و ۹۹۷ بشکه نفت به رومانی، ۵۹۹ هزار و ۹۹۷ بشکه نفت به اسپانیا و ۵۹۹ هزار و ۹۹۷ بشکه نفت به کرواسی صادر کرده است.

این خبر، پاسخ بخشی از چرایی حمایت اسرائیل از استقلال کردستان عراق است و با توجه به برخی اقدامات و اتفاقات در اقلیم کردستان، همکاری و داد و ستدهای دیگری هم در زمینه‌های مختلف با رژیم صهیونیستی در جریان بوده و این رژیم نیز خواستار همکاری بیشتر با اقلیم کردستان است.

اقلیم کردستان، می‌تواند ابزار خوبی برای کاهش امنیت و تمرکز کشورهای منطقه جهت ایجاد آرامش و بقای بیشتر رژیم صهیونیستی باشد. شاید یکی از دلایل اصرار رژیم صهیونیستی برای حفظ ارتباط نزدیک با اقلیم کردستان همین باشد؟!

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. جعفر گفت:

  چرا دولت مرکزی عراق اقلیم کردستان رو سرکوب نمیکنه و حکومت محلی رو از بین نمیبره و قدرت رو در منطقه کردستان دوباره به دست نمیگیره؟؟؟ ساقط کردن بارزانی کار سختی نیست

  1. محمد گفت:

   اول باید یه دولت درست و حسابی توی عراق باشه بعدا دولت کنونی از تمیز کردن خیابونا از اشغال هم عاجزه چه برسه به اسرائیل ستیزی

تبلیغات در تحولات جهان اسلام