یکی از اعضای پارلمان عراق: ایجاد پایگاه ترکیه در شمال عراق اشغالگری است

یکشنبه 12 اردیبهشت 0 - 22:04
https://iswnews.com/?p=44804

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ منصور البعیجی عضومستقل پارلمان عراق ایجاد پایگاه نظامی ترکیه در شمال این کشور را اشغالگری دانسته و از دولت خواست وارد عمل شده و اجازه ایجاد این پایگاه را ندهد.

وی اظهار داشت: ایجاد پایگاه نظامی برای نیروهای ترکیه در شمال عراق، بدون تصویب دولت، برابر با اعلام اشغال رسمی سرزمین‌های ما بوده و این موضوع قابل تحمل نیست. دولت باید سریع موضع گیری کند و از ساخت این پایگاه‌ها توسط ترکیه جلوگیری کند.
البعیجی افزود: پارلمان عراق اجازه ایجاد این پایگاه را نمی‌دهد و هرگز این را نمی‌پذیرد.

دو روز قبل، وزیر کشور ترکیه، از اقدام این کشور برای ساخت یک پایگاه نظامی ترکیه‌ای در منطقه متینا در شمال عراق خبر داد. صویلو گفت: متینا برای ما اهمیت ویژه ای دارد. ما در متینا هم درست مانند سوریه یک پایگاه نظامی ایجاد خواهیم کرد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  1. ... گفت:

    سلام.با امریکا هماهنگ شده!
    الان اگر 1 کیلومتر از خاک کردستان عراق رو ما تصرف کرده بودیم.. چندصدتا محکومت و قطعه نامه و اماده شدن جهان برای باز پسگیری و حتا بعد از بازپسگیری! تا 100 سال یاداوری واقعه و بازم قطعنامه و تحریم و… ! اما الان هیچ خبری نیست چون نوکر سرمایه داری داره کارش رو میکنه و جا پا محکم میکنه برای زمانی که ارباب نباشه،وظیفه ارباب رو پیگیری کنه!. جالب هیچ خبری از وطن دوستان کرد و… نیست!! چون همه اینا یک لفظ و ابزار در جهت منافعه! بی وطن تر از روشنفکران( غربی) و زیر دستانشون به اصطلاح همپیمانانشون(در غرب اسیا) نیست..

تبلیغات در تحولات جهان اسلام