آمریکا، مهمان ناخوانده افغانستان

سه شنبه ۱۱ مهر ۹۶ - ۱۲:۰۸
https://iswnews.com/?p=4746

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی «تحولات جهان اسلام»؛ استراتژی آمریکا با استقرار ۱۱ هزار نیروی نظامی و هزینه های گزاف جهت گسترش نفوذ نظامی در افغانستان خلاصه می شود. در این راستا «باب کورکر» سناتور جمهوری خواه و رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا در مصاحبه تلویزیونی گفت: نیروهای ما تا یک دهه دیگر در افغانستان باقی خواهند ماند.

«باب کورکر» در گفتگویی با شبکه خبری «NBC» گفت:
«با توجه به شرایطی که هم اکنون در افغانستان حاکم است، نیروهای آمریکایی برای سال‌های متمادی در این کشور، خواهند ماند.
حضور نیروهای آمریکایی در افغانستان مهم است.
حکومت افغانستان حتی اگر تمامی درآمدهایش را صرف نیروهای امنیتی خود کند، باز هم نمی‌تواند از پس هزینه سنگین این نیروها برآید و از همین رو نیاز است تا هزینه این نیروها از سوی امریکا و هم پیمانانش برای چندین سال آینده، پرداخته شود.»
لینک مصاحبه : https://www.nbcnews.com/meet-the-press/video/corker-likely-to-have-u-s-troops-in-afghanistan-for-next-decade-1059115075581

طبق نظر پنتاگون این نیروها هم اکنون مشغول آموزش، مشاوره و تقویت نیروهای امنیتی افغانستان هستند. اما اگر بخواهیم روند حضور آمریکا در افغانستان را با حضور ایران در سایر مناطق نظیر عراق و سوریه مقایسه کنیم، مشخص می شود که چه کسی دنبال مبارزه با تروریسم است!

استراتژی مبارزه با تروریسم، مسلح کردن به بالگرد بلک هاوک و تغییر لباس نظامیان افغانستان نیست، بلکه در گرو سازماندهی نیروهای مردمی و اتخاذ تاکتیک های نوین در نبردهاست که با حضور فرماندهان مجرب ایرانی در عراق و سوریه دفع تروریسم درحال تحقق است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام