بازار زیتون کشاورزان سوری، تحت تسلط ترکیه و تحریرالشام!

دوشنبه 1 آذر 0 - 11:44
https://iswnews.com/?p=57726

به گزارش پايگاه تحلیلی خبری تحولات جهان اسلام؛ یک شرکت ترکیه‌ای به واسطه فشارهای مسلحین هئیت تحریر الشام بر کشاورزان در استان‌های ادلب و حلب به صورت اجباری زیتون‌های این مناطق را خریداری می‌کند.

با آغاز ماه مهر گذشته و شروع فصل برداشت زیتون در شمال غرب سوریه، کشاورزان این منطقه از محدودیت‌های اعمال شده جهت صادرات زیتون و روغن زیتون گلایه داشتند زیرا ترکیه از طریق یکی از “شرکت‌های ترکیه‌ای” که در حومه شمالی حلب و در مناطق تحت تسلط گروه‌های مسلح تحت حمایت ترکیه فعالیت می‌کند، بصورت اجباری زیتون را از کشاورزان خریداری می‌کند و کسانی که محصولات خود را به این شرکت نفروشند، توسط مسلحین تهدید شده و باید مالیات‌های کلانی بپردازند.
این شرکت ترکیه ای شهر عفرین را به عنوان محل فعالیت خود در نظر گرفته است.

بازارهای مناطق تحت کنترل مسلحین هئیت تحریر الشام در ادلب و حومه آن اخیرا شاهد افزایش قابل توجه قیمت روغن زیتون بوده است زیرا تجارت روغن زیتون یکی از منابع اصلی کسب درآمد مردم این مناطق بوده و به دلیل انحصار ایجاد شده توسط شرکت ترکیه‌ای و مسلحین تحریر الشام بر بازار زیتون در شمال سوریه و صادرات مقادیر زیادی از آن به داخل کشور ترکیه و فروش آن به دو برابر قیمت فعلی، قیمت روغن زیتون به طور چشمگیری افزایش یافت!
گفته می‌شود که سهم مسلحین هئیت تحریر الشام از این تجارت اجباری، پنج درصد از کل روغن‌ زیتون‌های خریداری شده می‌باشد.

مناطق شمالی سوریه مانند عفرین در حومه شمالی حلب و حومه جنوبی ادلب به ویژه جبل الزاویه از معروف ترین مناطق برای کشت زیتون و تولید روغن زیتون مرغوب به شمار می‌رود.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام