طالبان افغانستان برای صلح در پاکستان میانجی‌گری می‌کند!

پنج‌شنبه 12 خرداد 1 - 23:09
https://iswnews.com/?p=71880

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” دولت پاکستان و تحریک طالبان پاکستان با میانجی‌گری طالبان افغانستان، مذاکره بر سر آتش بس نامحدود و پایان جنگ را آغاز کردند.

بر اساس گزارش خبرگزاری داون پاکستان، دولت پاکستان و تحریک طالبان پاکستان بر سر تمدید آتش بس نامحدود با یکدیگر توافق کرده و در حال مذاکره برای پایان دادن به دو دهه جنگ در مناطق قبایل پاکستان هستند.
اما رسانه‌های محلی دیگری با اشاره به سفر یک هیأت ۵۰ نفره از رهبران قبایل پاکستان به شهر کابل پايتخت افغانستان، خبر توافق را تکذیب کرده و بر آغاز گفتگوی این هیأت پاکستانی با رهبران طالبان پاکستان تاکید کردند.
این هیأت با میانجی‌گری گروه حقانی با “نور ولی محسود” رهبر تحریک طالبان پاکستان، “مولوی فقیر محمد” معاون وی و شمار دیگری از بزرگان این گروه پیرامون تمدید آتش بس دیدار و گفتگو کرده‌اند.

این گفتگوها همزمان با انتشار گزارش سازمان ملل متحد درباره وجود ۸ پایگاه نظامی و آموزشی برای گروه تروریستی جیش محمد و ۳ پایگاه نظامی و آموزشی گروه تروریستی لشکر طیبه در استان‌های ننگرهار و کنر انجام می‌گیرد. در این گزارش همچنین آمده است که تحریک طالبان پاکستان بزرگترین گروه تروریستی است که با اعضای جنبش اسلامی ترکستان شرقی، جنبش اسلامی ازبکستان، جماعت انصارالله تاجیکستان و دیگر گروه های تروریستی در افغانستان ارتباط دارند.

مذاکرات دولت پاکستان و تحریک طالبان پاکستان با میانجی‌گری طالبان افغانستان در حالی انجام می‌شود که مذاکرات قبلی آنها با شکست مواجه شده و درگیری‌های خونینی را به دنبال داشته است.

بیشتر بخوانید:
یادداشت: شناخت و بررسی تشکیلات و تاریخچه فعالیت‌ گروه طالبان پاکستان
تحولات افغانستان و پاکستان، ۷ خرداد ۱۴۰۱

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام