تحولات یمن ۱۸ آذر ۹۶

شنبه 18 آذر 96 - 23:04
https://iswnews.com/?p=7336

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام»؛ پس از کودتای صالح و حذف وی از جریان رقابت سیاسی یمن، انصارالله و منصور هادی در عین تداوم نبردهای سنگین در جبهات مختلف، به رایزنی با قبایل و طوایف اهتمام ویژه ای گماشته اند.

وضعیت جبهات:
الحدیده: پیشروی نیروهای هادی (با همراهی زرهی امارات) در شمال الخوخه ادامه دارد و به منطقه مفرق زبید در ۷۰ کیلومتری بندر الحدیده رسیده اند. بخش دیگری از نیروهای هادی بسوی شهر حیس رفته و با نیروهای انصارالله شدیدا درگیر هستند.
تعز: نیروهای انصارالله بر بلندیهای الهاملی سیطره پیدا کردند درحالیکه دشت الهاملی در تصرف نیروهای هادی است. منطقه الهاملی حد فاصل حیس و پادگان خالد بن الولید است. یکی از دو جاده اصلی تعز بسوی مناطق شمالی از کنار بلندیهای الهاملی می گذرد.
نیروهای هادی بر جاده البقع (استان صعده) ـ الیتمه (استان الجوف) سیطره پیدا کردند. این جاده به الحزم مرکز استان الجوف ختم می شود اما مناطق بسیاری پس از الیتمه در کنترل نیروهای انصارالله قرار دارد.

همچنین عملیات انصارالله در جبهه نجران در روستاهای قوی و حامضه منجر کشته شدن چندین نظامیان سعودی و سودانی و ضبط غنائم آنها شد. تصاویر مربوط به این عملیات می باشد.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام