اخبار
مدیریت حیس در استان حدیده سقوط کرد

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری «تحولات جهان اسلام»؛ «حیس» دومین مدیریت از استان الحدیده در ساحل غربی یمن سقوط کرده است.

درگیری های پراکنده در این مدیریت و مرکز شهر ادامه دارد. انصارالله دیروز ده ها خودروی کمکی همراه نیروی نظامی از استان إب بسوی منطقه اعزام کرد اما آپاچی های ائتلاف ۱۵ خودوری انصارالله در منطقه الجراحی در شمال حیس را هدف قرار دادند.

 

در صورت تثبیت موقعیت نیروهای هادی در شهر حیس، دومین جاده اصلی تعز بسوی مناطق شمالی (سریعترین راه برای رسیدن از صعده به تعز) قطع می شود. همچنین سقوط منطقه الجراحی (بین حیس ـ زبید) جاده ارتباطی إب ـ الحدیده را مسدود خواهد کرد.

 

نیروهای انصارالله واقع در «مقبنه» (غرب تعز) همچنان به منطقه حیس دسترسی دارند. در واقع نیروهای انصارالله از سه منطقه (تعز، إب و الحدیده) می توانند محور حیس ـ الجراحی ـ زبید را پشتیبانی کنند تا از سقوط حتمی آن جلوگیری کنند. در غیراینصورت، نیروهای انصارالله در سه استان تعز، إب و الحدیده با مرور زمان، تحت فشار قرار خواهند گرفت.

 

گفتنی است شهرک «النجیبه» واقع در منطقه «الهاملی» جنوب حیس هنوز سقوط نکرده و آسیب پذیری نیروهای هادی در حیس را افزایش داده است. همچنین درگیری شدید در مدیریت «التحیتا» در جاده ساحلی جریان دارد.

 

اکنون نیروهای هادی (با پشتیبانی هوایی و ائتلاف و زرهی امارات) به حومه جنوبی شهر «زبید» مرکز مدیریت زبید رسیده اند. مقام «اویس قرنی» صحابی جلیل القدر و مقبره «فیروزآبادی» دانشمند نامدار ایرانی صاحب قاموس المحیط (متوفی ۸۱۷هـ.ق) در شهر تاریخی زبید قرار دارد.

 

پیربداغی

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 نظر در مورد "مدیریت حیس در استان حدیده سقوط کرد"

ناشناس :

شاید فکر بدی نباشه که اینها را داخل بکشند بعد از پشت هم قیچی کنند و هم با عملیاتهای چریکی ضربه بزنند. در هر حال صالح زنده میماند یا نه به سعودیها کمک میکرد. و هادی هم هیچوقت رنگ ریاست جمهوری مانند صالح را نخواهد دید حتی اگر تمام یمن را اشغال کند

۱۱
۹
علی :

عربستان تو این مورد گویا کوتاه بیا نیست ، با این اوصاف ادامه درگیری ها در یمن فقط و فقط وفقط باعث تضعیف انصارالله خواهد شد ، کش دادن جنگ درسته ضربات سنگینی داره به رقیب یا بهتر بگیم دشمن درجه اول ایران در منطقه یعنی عربستان وارد میکنه ولی مردم یمن بزرگترین بازنده این جنگ هستند ، حتی اگر عربستان و ائتلافش موفق به شکست کامل انصارالله نشن که دیر یا زود خواهند شد

۶
۱۰
بهنام1994 :

سلام.به نظرم حوثی ها قدرت مانورشون تو کوهستان بیشتر از زمین هموار هست.برا همین شهر های مناطق مسطح مثل المخا و الخوخه و الحیس اینقدر راحت سقوط کردند.البته خلاءی که فتنه صالح ملعون هم درست کرد در تضعیف جبهات بی تاثیر نبوده.

۱۰
۳
محمود :

خبر فوری: انصارالله با دور زدن نیروهای هادی و ائتلاف در منطقه یختل (قبل از بندر الخوخه) جاده المخاء ـ الخوخه را قطع کرده و به ۳۵ خودروی نظامی آنان خسارت وارد کرده است.

۹
۳
ناشناس :

برگ برنده نیروهای هادی هلیکوپترهای آپاچی و هواپیماهای جنگنده ائتلاف عربی هست درست همین مورد رو هواپیماهاوهلیکوپترهای روسیه به نفع بشاراسد انجام دادن با حملات گسترده و زیاد….همون استراتژی زمین سوخته…
البته پیوستن نیروهای صالح به هادی هم حوثیهارو بیشتر درفشار گذاشته

۱۰