آخرین وضعیت درگیری در جنوب استان الحدیده

دوشنبه ۲۰ آذر ۹۶ - ۱۵:۰۳
https://iswnews.com/?p=7400

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” واکنش سریع انصارالله در پس گرفتن شهر حیس، مانع پیشروی نیروهای هادی و ائتلاف در نوار ساحلی شده است.

در حال حاضر درگیری ها در جاده حیس ـ الخوخه و در اطراف شهر جریان دارد. سقوط شهر حیس، پیامدهای جبران ناپذیری برای انصارالله دارد و مانند دومینو اثرات منفی خود را به جبهه های تعز، إب، الحدیده و سپس صنعاء منتقل خواهد کرد. شهر حیس در میانه راه تعز ـ الحدیده و در فاصله ۱۳۶ کیلومتری از این دو شهر و در فاصله ۱۱۰ کیلومتر از شهر إب واقع شده است.

 

همچنین دیشب یک تیم از انصارالله با رساندن خود از منطقه الهاملی به جاده المخاء ـ الخوخه، دو خودروی زرهی ائتلاف را منهدم کرد و برای مدتی جاده ساحلی بسته شده بود. موقعیت نیروهای ائتلاف از سمت بلندیهای الهاملی (واقع در شرق جاده و شمال پادگان خالد بن الولید) به شدت آسیب پذیر است.

 

انصارالله به خوبی دریافته اگر نوار ساحلی و سپس الحدیده را از دست بدهد سرنوشت غزه در انتظار آنان است زیرا تنها راه ارتباطی آنان با دنیای خارج قطع خواهد شد. از طرفی دیگر، این معرکه به عنوان محکی برای ارزیابی توانایی انصارالله در اداره جنگ پس از صالح بشمار می رود به ویژه آنکه برخی نیروهای الحرس الجمهوری در محور المخاء به هادی پیوسته اند. لذا پیش بینی می شود انصارالله برای تقویت خطوط دفاعی در نوار ساحلی، نیرو و تجهیزات فراوان بسوی منطقه اعزام نماید.

 

خبر دیگری که در سایتهای یمنی منتشر شده درباره زنده ماندن طارق (برادرزاده صالح) و فرار او بسوی مأرب از طریق خولان است. گفته می شود در همین رابطه انصارالله با الغادر شیخ قبیله خولان نیز درگیر شده ولی با وساطت برخی افراد فعلا آرامش برقرار شده است.

 

پیربداغی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام