و اما فاطمیون… و تهمت های ناروایی که به این نیروهای نظامی عقیدتی میزنند

نویسنده:
سه شنبه ۱۹ دی ۹۶ - ۱۶:۰۵
https://iswnews.com/?p=8062

پس از انتشار خبر رسانه های معاند خارجی مبنی بر: «در پی اعلام رقم ۲۰۰۰ کشته و ۸۰۰۰ مجروح از افغان‌ها در جریان جنگ سوریه، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تلویحاً خواهان لغو لشکر فاطمیون شد؛ لشکری که ایران از مهاجران و شهروندان افغان برای دفاع از بشار اسد تشکیل داده است.» مقامات لشکر فاطمیون ضمن […]

پس از انتشار خبر رسانه های معاند خارجی مبنی بر: «در پی اعلام رقم ۲۰۰۰ کشته و ۸۰۰۰ مجروح از افغان‌ها در جریان جنگ سوریه، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان تلویحاً خواهان لغو لشکر فاطمیون شد؛ لشکری که ایران از مهاجران و شهروندان افغان برای دفاع از بشار اسد تشکیل داده است.»

مقامات لشکر فاطمیون ضمن تکذیب چنین مطلب و آماری، آنرا دسیسه جریان رسانه ای غرب دانستند.
چندی پیش اظهارات محمد محقق درباره لشکر فاطمیون مورد هجمه فراوان منتقدین قرار گرفت و گلبدین حکمتیار نیز اخیرا ایران را متهم به ایجاد اختلافات و حمایت از داعش و… می کند.

 

و اما این قضایا از کجا آب می خورد؟

چندی است که جریان فکری غربگرا در افغانستان، آگاهانه یا خائنانه در پی فشار به حکومت افغانستان به جهت مطالبه چرایی تشکیل لشکر فاطمیون و لغو فعالیت های آن هستند.

این جریان فکری که از دفتر ریاست جمهوری تا مجالس افغانستان نفوذ کرده اند نظرات جالبی دارند که قابل تأمل است:

۱_ آنها ایران را عامل انتقال دواعش به این کشور دانسته و مدعی ارتباط و حمایت ایران از طالبان هستند.
۲_ استراتژی جدید آمریکا (دولت ترامپ) در افغانستان را مطلوب و براساس نیازهای امنیتی این کشور و به منظور تامین صلح و ثبات دائمی می دانند.
۳_ شهید مزاری را رهبری می دانند که تسلیم خواسته ها و مطالبات نامشروع ایرانی ها نگردید و با توطئه ایران شهید شد!
۴_ لشکر فاطمیون تهدیدی برای امنیت و ثبات افغانستان است.
۵_ مهاجرین افغانی را برای افغانستان، به منزله سازمان منافقین برای ایران اطلاق می کنند. و…

 

جدای از بحث شهید مزاری و حزب وحدت اسلامی که مفصل است، بی اساس بودن ارتباط ایران با طالبان و داعش اظهر من الشمس است.

و اما فاطمیون!
لشکری که هدف خود را دفاع از اسلام می داند، و پس از مجاهدت علیه شوروی و صدام؛ امروز رشادت شان در جبهات نبرد سوریه علیه داعش و… مثال زدنیست، چگونه می توانند تهدیدی برای کشور خود باشند؟!
البته برای آنها نژاد و… مایه اختلاف و نزاع نیست، و در کنار رزمندگان اسلام اعم از ایران و پاکستان تا سوریه و… به دفاع از اسلام می پردازند.
بقول خودشان: از ملت اسلامُ، از کشور افغانیم…

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. شایان کریمی گفت:

  بر و بچه های افغانستانی همیشه مظلومانه جنگیدند همانطوری که سه هزار شهید در زمان دفاع مقدس تقدیم ایران و انقلاب کردند وقتی که برخی از هموطن های ما سینماشون رو میرفتند. که بعدا بخواهد اینطور گاها رفتار زشت توسط برخی موطن های ما یا دولت باهاشون بشود. هر کسی هم خوب و بد دارد اگر افغانستانی هم در ایران اشتباهی مرتکب شد حسابش سر جایش هست نباید صفر و صدی نگاه کرد.
  حالا هم اینقدر تهمت های ناروا به بچه های فاطمیون زده شود که برای فلان میروند و به زور سپاه میروند و… که ارگانی که چند شخص را میتواند شناسایی بکند و با زور به سوریه بفرستد نمیتواند چند صد هزار مهاجر غیر قانونی را پیدا کرده و برگرداند یا هیچ جای بهتری برای مهاجرت نبود که لازم نباشد با راهی غیر از رفتن به جنگ بروند. متاسفانه درک این اشخاص و جهان بینی و دلسپردگیشان به اسلام برای افادی گویا باورنکردنی هست کسانی که بخاطر دفاع از حریم اهل بیت ممنوع الورودی به کشور خودشان را به جان میخرند و گاها اینطور زشت درموردشان قضاوت میشود. البته زدن این حرف ها از زبان کسانی که کارنامه خودشان در افغانستان واضح است هم مفاهیم روشنی دارد برای کسانی که به ان اگاهی دارند.
  درود بر تمام شهدا و رزمندگان لشکر فاطمیون.

  ۰
 2. سجاد گفت:

  ما یک بار در جریان جنگ داخلی کابل تعلل کردیم در حمایت از حزب وحدت و شهید مزاری و اعتماد به مسعود ! نتیجش شد کشتار شیعیان کابل و مزاری ، اینبار دیگه از فرزندان حزب وحدت (فاطمیون) دست نمیکشیم …

  ۰
تبلیغات در تحولات جهان اسلام