تحولات یمن ۲٠ دی ۹۶

پنجشنبه 21 دی 96 - 01:24
https://iswnews.com/?p=8121

۱) صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی در دیدار با معاون نماینده ویژه سازمان ملل در یمن گفته: «یمنی‌ها آماده صلح هستند، اما به شرط اینکه حق مشروع آن‌ها در برخورداری از زندگی با کرامت حفظ شود». الصماد تهدید کرده در صورت ادامه حملات ائتلاف به بندر الحدیده، حرکت کشتیرانی در دریای سرخ را متوقف […]

۱) صالح الصماد رئیس شورای عالی سیاسی در دیدار با معاون نماینده ویژه سازمان ملل در یمن گفته: «یمنی‌ها آماده صلح هستند، اما به شرط اینکه حق مشروع آن‌ها در برخورداری از زندگی با کرامت حفظ شود». الصماد تهدید کرده در صورت ادامه حملات ائتلاف به بندر الحدیده، حرکت کشتیرانی در دریای سرخ را متوقف خواهد شد. الصماد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: «عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن هیچ مشروعیتی ندارد، بلکه پارلمان نماینده قانونی مردم یمن است».

۲) نیروهای انصارالله در یک عملیات غافلگیرکننده بر چند ارتفاع مشرف بر پایگاه استراتژیک العند در شمال استان لحج سیطره پیدا کردند.

۳) نیروهای هادی در حال تثبیت موقعیت خود در مدیریت «خب والشعف» در استان الجوف هستند و به اولین مناطق مدیریت «برط العنان» در همسایگی استان صعده و عمران رسیده اند.
۴) نیروهای هادی در دو مدیریت «نعمان» و «ناطع» در استان البیضاء موقعیت خود را تثبیت کرده و قصد دارند وارد مدیریت الملاجم شوند.

۵) نیروهای هادی با تقویت مواضع خود در غرب و جنوب هر حیس در استان الحدیده، تلاش می کنند این شهر را محاصره کنند. در حال حاضر، جاده اصلی تعز ـ الحدیده در جنوب حیس مسدود شده است.

پیر بداغی
پی نوشت: تصاویر مربوط به حمله رزمندگان یمنی به نیروهای ائتلاف سعودی در استان نجران عربستان است.

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام