اخبار
آخرین اخبار یمن؛ ۱ بهمن ۹۶

۱. روز جمعه، برای مدت ۵ ساعت یکی از قبایل عنس (استان ذمار) با انصارالله درگیری داشت. چند تیم انصارالله برای دستگیری یکی از شیوخ نزدیک به صالح وارد منطقه شده بودند که افراد قبیله مانع از اقدام آنان شدند.   ۲. شلیک موشک بالستیک انصارالله بسوی یک پادگان در نجران.   ۳. شورای انتقالی […]

۱. روز جمعه، برای مدت ۵ ساعت یکی از قبایل عنس (استان ذمار) با انصارالله درگیری داشت. چند تیم انصارالله برای دستگیری یکی از شیوخ نزدیک به صالح وارد منطقه شده بودند که افراد قبیله مانع از اقدام آنان شدند.

 

۲. شلیک موشک بالستیک انصارالله بسوی یک پادگان در نجران.

 

۳. شورای انتقالی جنوب به ریاست عیدروس الزبیدی با صدور بیانیه ای از نیروهای شمالی در جنوب (بدون ذکر نام طارق) که تحت پوشش ائتلاف و مقابل الحوثی قرار دارند حمایت کرد و مخالفت خود را با برگزاری جلسات مجلس نمایندگان در عدن اعلام کرد. برخی از نیروهای جنوبی جلسه شورای انتقالی را در اعتراض به سخنان الزبیدی که حمایت از طارق تفسیر شده ترک کردند. شورای انتقالی جنوب در این بیانیه با اعلام حالت فوق العاده، به هادی یک هفته فرصت داده تا دولت بن دغر را عزل و محاکمه نماید.

 

۴. بن دغر نخست وزیر هادی در پاسخ به عیدروس گفته ماه آینده جلسه مجلس نمایندگان در عدن برگزار و بودجه سال ۲۰۱۸ بررسی و تصویب خواهد شد.

نظرات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.