آخرین اخبار یمن ؛ ۱۰ بهمن ۹۶ / نیروهای جنوبی در حال بدست گرفتن اوضاع عدن و شکست محتمل هادی

سه شنبه 10 بهمن 96 - 21:11
https://iswnews.com/?p=8525

۱- هادی یکی از فرماندهانش در مأرب، محسن الداعری را به عدن فرستاده است.

۲- نیروهای جنوبی، درگیری را به یکی از دروازه های قصر المعاشیق مقر نخست وزیر کشانده اند . نیروهای هادی با غنیمت گرفتن خودروهای زرهی، نیروهای عیدروس را از خورمکسر عقب رانده اند .

۳- هلال احمر در عدن: تعداد کشته ها ۳۶ و مجروحین به ۱۸۵ نفر رسیده است.

۴- ائتلاف بین طرفین درگیر در عدن با حضور وزیر کشور هادی و عیدروس میانجیگری کرده و  قرار شده تا ساعت ۶ صبح هر طرف نیروهایش را به مقرها و پادگانهای خودش برگرداند و الا طرف متخلف، مورد حمله هوایی قرار خواهد گرفت.

۵- شلیک موشک بالستیک انصارالله بسوی فرودگاه ملک خالد در ریاض.

۶- نیروهای جنوبی در مدیریت کریتر عدن سیطره کامل دارند و به قصر المعاشیق نزدیک شده اند.

۷- نیروهای جنوبی، پادگان تیپ چهارم نیروهای هادی را به تصرف خود درآوردند. مهران القباطی گفته نیروی هوایی و زرهی امارات در حمله به این پادگان مشارکت داشتند.

۸- با سقوط پادگانهای هادی در عدن، نیروهای «شورای انتقالی جنوب» در حال پیروز شدن بر نیروهای هادی هستند ولی هنوز وارد قصر المعاشیق نشده اند.

۹- بن دغر و تعدادی از وزرای هادی به مقر نیروهای ائتلاف در البریقه منتقل شده اند. اما معاون مطبوعاتی بن دغر گفته نخست وزیر و وزراء در داخل قصر المعاشیق هستند.

۱۰- روز سه شنبه، نیروهای انصارالله در محور کرش ـ الحویمی پیشروی کردند.

۱۱- در خبری جدید آمده: پادگانهای هادی که در عدن سقوط کرده اند به سلفی ها تحویل داده می شود. پادگان تیپ چهارم به «حمدی شکری الصبیحی» یکی از فرماندهان سلفی محور المخاء و پادگان جبل حدید به «لؤی الزامکی» و «عبدالرحمن اللحجی» فرماندهان سلفی محور باب المندب که به همراه صدها نفر از نیروهایشان از محور ساحلی بازگشته اند، تحویل خواهد شد.
۱۲- عیدروس الزبیدی در گفتگو با فرانس ۲۴ گفته: «از اهداف ائتلاف کاملا حمایت می کنیم… از نیروهای طارق (به عنوان مقاومت شمالی) تا آزادی همه استانهای شمالی حمایت می کنیم… نیروهای جنوبی به ادامه جنگ تا آزادی صنعاء و بازگشت مشروعیت هادی ملتزم هستند».

۱۳- راجح بادی سخنگوی بن دغر گفته قصر المعاشیق، محیط قصر و بسیاری از مناطق کریتر تحت کنترل تیپ اول نیروهای هادی قرار داره و تنها پادگان تیپ چهارم توسط نیروهای عیدروس تصرف شده و قراره تا امشب تخلیه کنند. وی گفته بن دغر و وزرایش هنوز در قصر المعاشیق هستند.

پیربداغی


پی نوشت: تصویر عیدروس الزبیدی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام