تحولات یمن ؛ ۱۲ بهمن ۹۶

جمعه ۱۳ بهمن ۹۶ - ۰۱:۰۴
https://iswnews.com/?p=8580

۱- مسفر الحارثی رئیس کمیته میانجیگری ائتلاف در عدن: «زندگی طبیعی به عدن بازگشته… مقرات و پادگانهایی که شورای انتقالی جنوب در روزهای گذشته تصرف کرده بود به دولت بن دغر تحویل داده شده… تبادل اسرا و تحویل پادگانها با موفقیت انجام شده… مؤسسات دولتی فعالیت خود را از سر می گیرند… دو طرف درگیر […]

۱- مسفر الحارثی رئیس کمیته میانجیگری ائتلاف در عدن: «زندگی طبیعی به عدن بازگشته… مقرات و پادگانهایی که شورای انتقالی جنوب در روزهای گذشته تصرف کرده بود به دولت بن دغر تحویل داده شده… تبادل اسرا و تحویل پادگانها با موفقیت انجام شده… مؤسسات دولتی فعالیت خود را از سر می گیرند… دو طرف درگیر توافق کردند که سلاحشان بسوی الحوثی نشانه رود… هیچیک از طرفین شرطی برای توافق تحمیل نکرده…».

۲- چکیده تحلیل «فتحی بن لزرق» خبرنگار جنوبی از تحولات چند روزه عدن: «پس از ناتوانی سه ساله هادی در حسم معرکه، امارات موفق شده سعودی را قانع کند تا مشروعیت جدید (در کنار هادی) برای بقایای صالح ایجاد شود و همه کسانی که دشمن الحوثی هستند و هادی را قبول ندارند و نمی خواهند زیر چتر اصلاح باشند بتوانند تحت مشروعیت دوم حضور داشته باشند… تحولات اخیر عدن، علیرغم اینکه جنوبی ها با هم درگیر شدند هیچ ارتباطی با استقلال جنوب و جدایی از شمال نداشت… ائتلاف به دنبال پیدا کردن جایی برای آغاز حرکت طارق و مشروعیت دادن به حزب المؤتمر در کنار مشروعیت هادی است».

۳- آخرین آمار تلفات درگیری عدن: ۸۷ کشته و ۳۱۲ مجروح.

۴- تهدید فرماندهان سلفی ۶ تیپ محور ساحلی که در روز سه شنبه ۱۲ ساعت به ائتلاف مهلت داده بودند تا درگیری ها در عدن را متوقف کنند و الا مجبور می شوند جبهه ها را رها کرده و بسوی عدن بیایند.

۵- راجح بادی سخنگوی بن دغر گفته قصر المعاشیق، محیط قصر و بسیاری از مناطق کریتر تحت کنترل تیپ اول نیروهای هادی قرار داره و تنها پادگان تیپ چهارم توسط نیروهای عیدروس تصرف شده و قراره تا امشب تخلیه کنند. وی گفته بن دغر و وزرایش هنوز در قصر المعاشیق هستند.
پیربداغی

۶- منابع محلی از عقب نشینی نیروهای منصور هادی از شهر عتق مرکز استان شبوه، و ورود نیروهای ویژه شبه نظامی حضرمی وابسته به امارات به این شهر خبر دادند.

۷- شلیک موشک قاهر ام۲ به سمت پایگاه ام الریش در مأرب


تصاویر بالا مربوط به حمله رزمندگان ارتش و کمیته های مردمی یمن به نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه عسیر

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

تبلیغات در تحولات جهان اسلام