تحولات یمن ؛ ۱۴ بهمن ۹۶

یکشنبه ۱۵ بهمن ۹۶ - ۰۰:۳۳
https://iswnews.com/?p=8631

خلاصه بیانات «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن به مناسبت روز شهید؛ شلیک دو موشک بالستیک انصارالله بسوی مأرب

۱- خلاصه بیانات «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن به مناسبت روز شهید:
«مزدوران در منطقه عربی هیچ گونه طرح اصیلی که نشأت گرفته از هویتشان باشد، ندارند چرا که مزدورند.

اماراتی‌ها و عربستانی‌ها وابسته به جبهه آمریکا هستند؛ جبهه‌ای که بر روی زمین فساد کرده و ظلم و جنایت را گسترانده‌ است.

به رغم این خیانت (کودتای علی عبدالله صالح) که در نطفه خفه شد، نیروهای انصارالله بسیاری از افراد وابسته به صالح را آزاد کردند.

رسانه‌های متجاوزان به یمن تلاش کردند که نسبت خیانت به همه اعضای کنگره مردمی یمن به رهبری علی عبدالله صالح بدهند، ولی این اعضاء موضع واضحی در قبال اتفاقات داشتند.

آنچه در عدن اتفاق افتاد بازی ‌ای بین نیروهای مزدور بود که کشورهای متجاوز این بازی را به گونه راه انداختند تا در خدمت منافع آن‌ها باشد.
گروه های مزدور از وضعیت غبارآلود و درگیری در کشور هرگز به نتیجه نخواهند رسید، به عنوان مسئول تنها گزینه ما مقابله با دشمنان است و از موضع حق و حقیقت نیز انسانیت و دین ما ایجاب میکند که با آنان مقابله کنیم.

مردم سودان به عنوان برادر و خانواده به یمن می آمدند اما هم اکنون به دلیل سرمستی رئیس‌شان از بوی پول عربستان سعودی، به عنوان مبارز و جنگاور برای خدمت به عربستان و امارات به یمن اعزام می شوند.

مشکل دشمنان با ما این است که از یمنی ها می خواهند ابزاری برای اجرای برنامه هایشان باشند و ما می خواهیم کشورمان آزاد و مردم مان با عزت باشند.»

۲- درگیری ها در شرق شهر تعز شدت گرفته و نیروهای هادی تلاش می کنند خود را به تپه «السلال» و تپه «سوفیتل» رسانده تا با سیطره بر دو جاده استراتژیک شرق تعز، ورودی شرقی شهر را تحت کنترل خود درآورند.

۳- از اظهارات انور عشقی و سفیر عربستان در یمن چنین برداشت شده که ائتلاف درصدد پیاده سازی نظام دو اقلیمی در شمال یمن (به ریاست احمد علی عبدالله صالح) و در جنوب یمن (به ریاست عیدروس الزبیدی) با حضور هادی به عنوان رئیس تشریفاتی اتحادیه دو اقلیمی می باشد.

۴- عیدروس در یک سفر ناگهانی به استان الضالع رفت تا ۴۰ نفر از نیروهای الحرس الحمهوری را از گذرگاه شمال ـ جنوب عبور دهد. این افسران در نزد نیروهای جنوبی مستقر در الضالع بازداشت شده بودند. سپس عیدروس، زمینه سفر آنها به عدن برای پیوستن به طارق را فراهم کرد.

۵- شلیک دو موشک بالستیک انصارالله بسوی مأرب در عرض یک ساعت و ساقط شدن آنها توسط پاتریوت.

۶- مدیریت «الصلو» در جنوب شرقی استان تعز سقوط کرده و انصارالله تلاش می کند قبل از تثبیت موقعیت نیروهای هادی آن را پس بگیرد.

 

پیربداغی

به اشتراک بگذارید:
دیدگاه
 • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

 1. محمد گفت:

  یمن کم اهمیت تر از سوریه نیست برای مقاومت
  به خاطر استراتژیک بودن اون.

 2. Dr گفت:

  این چه عکسیه از بنده خدا انداختین؟؟

 3. ناشناس گفت:

  اوضاع یمن به نفع ائتلاف سعودی داره پیش میره به صورت آهسته آهسته

 4. ناشناس گفت:

  ایران اگر تاثیری روی انصار الله دارد باید سعی کنه انها را به صلح تشویق کنه این جنگ پیروز نداره و فقط این مردم یمن هستند که دارند زجر میکشند

تبلیغات در تحولات جهان اسلام