حمله به کاروان‌ لجستیک اشغالگران آمریکایی در عراق

پنجشنبه 6 بهمن 1401 - 09:32
https://iswnews.com/?p=87177

به گزارش پایگاه تحلیلی خبری “تحولات جهان اسلام” یک کاروان لجستیک اشغالگران آمریکایی در منطقه یوسفیه استان‌ بغداد هدف حمله گروه “مقاومت بین‌المللی” قرار گرفت.

این سومین بار در طول دو هفته اخیر است که کاروان‌های لجستیک آمریکا در خاک عراق مورد هدف گروه‌های مقاومت قرار می‌گیرد. صبح امروز در ساعت ۰۰:۵۰ به وقت محلی، یک کاروان لجستیک نظامی متعلق به اشغالگران آمریکایی در منطقه یوسفیه شهر بغداد مورد حمله عوامل گروه “مقاومت بین‌المللی” قرار گرفت.

گروه‌های مقاومت عراق از زمان آغاز دور جدید حملات خود علیه کاروان‌های تروریست‌های آمریکایی در عراق از ۲۲ دی ماه تاکنون، سه مرتبه کاروان‌های نظامی اشغالگران آمریکایی را در استان بغداد مورد هدف قرار داده‌اند.

بیشتر بخوانید:
حمله به کاروان‌ لجستیک اشغالگران آمریکایی در عراق
حمله به کاروان‌ لجستیک تروریست‌های آمریکایی در بغداد

این حمله در حالی صورت گرفته است که در ۴ بهمن ماه، قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در دیدار با ژنرال استوارت مونش، فرمانده نیروهای مشترک ناتو تاکید کرد که دولت عراق برای تقویت روابط با ناتو در راستای توسعه مهارت ها و توانایی نیروهای امنیتی خود جدی است.

بیشتر بخوانید:‌ تحولات عراق، ۵ بهمن ۱۴۰۱

این سخنان به همراه موضع‌گیری‌های سایر مقامات ارشد عراق از جمله محمد شیاع السودانی، نخست وزیر این کشور نشان می‌دهد که علی‌رغم تاکید و هشدارهای گروه‌های مقاومت، مقامات عراقی هیچ تمایلی نسبت به خروج نیروهای نظامی خارجی از عراق ندارد. با توجه به عدم پیگیری اخراج نظامیان آمریکایی توسط سیاستمداران عراقی، به نظر می‌رسد راه حل نظامی تنها راه پیش روی گروه‌های مقاومت در راستای حفظ امنیت و افزایش ثبات کشور عراق می‌باشد.

طبق بررسی‌های “تحولات جهان اسلام”، این ۵۱ مین حمله‌ی گروه‌های مقاومت عراق علیه مواضع و کاروان‌های لجستیکی آمریکا است که از ابتدای سال ۱۴۰۱ انجام گرفته است. همچنین از ابتدای سال ۱۴۰۰ تاکنون، ۵۲ حمله علیه کاروان‌ها و مواضع اشغالگران آمریکایی در “استان بغداد” صورت گرفته است.

بیشتر بخوانید:
اینفوگرافیک: گروه‌های مقاومت عراقی
اینفوگرافیک: عملیات‌ گروه‌های مقاومت عراق علیه نیروهای آمریکایی در سال ۱۴۰۰

  • به اشتراک بگذارید:

دیدگاه

  • دیدگاه های شما پس از تایید مجموعه تحلیلی خبری تحــولات جهــان اســلام در سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی توهین، تهمت و افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیرمرتبط باشند منتشر نخواهد شد.